Pomáhejte s námi

Sháníme peníze na vozíčky pro dvojčátka Amálku a Natálku Provazníkovi s dětskou mozkovou obrnou. Dětská mozková obrna znamená pro dítě celoživotní dřinu v podobě cvičení. A pro rodiče nikdy nekončící stres se sháněním finančních prostředků na rehabilitace, léky a kompenzační a zdravotnické pomůcky.

Když jsou handicapované děti dvě, náklady se násobí. Amálka a Natálka jsou navíc z velké rodiny, mají ještě další dva zdravé sourozence – mladšího brášku Davida a starší sestru Adélku. Rodiče nyní pro dvojčátka shánějí finanční pomoc na pořízení invalidních vozíků, na které mají podle pojišťovny nárok až za dva roky! Jejich koupě ale přesahuje finanční možnosti rodiny. Invalidní vozíky jsou přitom pro jejich životy nezbytné. Poskytly by Amálce a Natálce nejen větší komfort, ale především možnost lépe se zapojit do běžných denních aktivit a být více samostatné.

Více o Ami a Nati a celé akci se dozvíte zde.

Transparentní sbírkový účet nadačního fondu KlaPeTo:

2001375049/2010 (Fio)

Nejvíce dáš tomu, komu dáš naději (O. F. Babler)

Děkujeme předem za Vaše příspěvky!

Nadační fond KlaPeto nevyužívá získané finanční prostředky na mzdy ani honoráře. Všechny vybrané peníze jdou do poslední koruny na pomoc dětem. 

Pokud chcete uplatnit dar (od tisíce korun výše) jako odečet od základu daně, prosím kontaktujte nás na katerina.klasnova@klapeto.eu

Pokud chcete přispět handicapovaným dětem jako náš partner nebo dárce na základě předem uzavřené smlouvy o spolupráci a propagaci nebo dárcovské smlouvy, prosím kontaktujte nás na katerina.klasnova@klapeto.eu nebo tel. 724 815 124. Váš dar bude připsán na náš druhý transparentní účet číslo 2200692979/2010 (Fio). 

Přispějte 500 Kč
Přispějte 1 000 Kč
Přispějte 2 000 Kč
Přispějte 5 000 Kč
Přispějte dle libosti

Komu jste už pomohli:

Na Sněžku pro Vencu

PŘÍBĚH VENDY:

Venda se narodil, navzdory všem lékařským vyšetřením, která nenaznačila jediný problém, s vrozenou vývojovou vadou levé dolní končetiny. Od kolene dolu byla deformovaná, nevyvinutá, pro normální život nepoužitelná. Pro rodiče nebylo snadné rozhodnout se pro amputaci, ale odstraněním nefunkční končetiny umožnili Vaškovi žít plnhodnotný život. Venda je velký sportovec. Má rád jízdu na kole, florbal, míčové hry – hlavně fotbal. Za chrudimský plavecký klub jezdí nejen na závody paraplavání, ale i na závody, kde soupeří se zdravými dětmi. Věnuje se také sjezdovému lyžování.

NA CO SE PENÍZE POUŽILY:

Vašek od nás dostal zbrusu novou sportovní protézu, na které už běhá jako drak. Vybrané peníze jsme do poslední koruny rozdali ještě dalším 46 handicapovaným dětem.

Na Sněžku pro Tomáška

PŘÍBĚH TOMÁŠKA:

Tomášek se narodil v prosinci 2019 jako zcela zdravé a veselé miminko s porodní váhou čtyři kila. Teprve po roce se rodiče dozvěděli strašnou diagnózu – jejich chlapeček trpí spinální svalovou atrofií a nedožije se více než dvou let. Podruhé se Tomášek narodil, když se jeho rodičům podařilo na pojišťovně vydupat lék, díky kterému dostal druhou šanci. Tomáška ale čeká náročná a finančně nákladná léčba. Aby měl šanci zvednout se z vozíčku, potřebuje intenzivně cvičit. 

NA CO SE PENÍZE POUŽILY:

Tomášek od nás dostal čtvrt milionu korun na neurorehabilitace a skvělá zpráva je, že ujde pár kroků! Ostatní peníze jsme rozdělili mezi dalších 47 handicapovaných dětí.

Na Sněžku pro trojčátka

PŘÍBĚH TROJČÁTEK:

Amálka, Žofinka a Viktorka Hráčkovi moc pospíchaly na svět. Když se holčičky narodily, vážily v součtu zhruba 1, 5 kilogramu. Svůj život si doslova vybojovaly po náročných operacích a pobytech v různých neonatologických centrech, ale zdravotní následky si ponesou po celý život. Všechny tři mají dětskou mozkovou obrnu. Aby se jednou mohly postavit na vlastní nohy, potřebují peníze na pravidelné neurorehabilitace, které nehradí pojišťovny. Rodiny s jedním handicapovaným dítětem na ně těžko shání finance, v případě rodiny Hráčkových se náklady násobí třemi.

NA CO SE PENÍZE POUŽILY:

Amálka, Žofinka a Viktorka od nás dostaly čtvrt milionu korun na neurorehabilitace a skvělá zpráva je, že holčičky už začínají dělat první krůčky! Ostatní peníze jsme rozdělili mezi dalších 49 handicapovaných dětí.

Na Sněžku pro Fílu 2020

PŘÍBĚH FÍLY:

Fíla se měl narodit jako zdravé miminko, ale po narození mu byla zjištěna vážná vada obou dolních končetin. Přesná diagnóza této vzácné nemoci zní Fibulární aplazie bilat. II. typu dle Archtemana a Kalamchiho.  Lékaři se mu nejprve snažili nohy zachránit. Nakonec ale s těžkým srdcem rodina souhlasila s amputací obou nohou pod kolenem. Filip do svých 14 let absolvoval neuvěřitelných 20 operací (!) a dodnes není jisté, jestli nebude nutné levou nohu amputovat nad kolenem. Přes tyto neuvěřitelné zdravotní komplikace je ale Filip úplně normální veselý kluk, který chce vše dělat jako jeho vrstevníci. Od 9-ti let hraje para hokej za SKV Sharks a jeho velkým snem je zúčastnit se paralympiády.

NA CO SE PENÍZE POUŽILY:

Filip se chce se věnovat dalším sportům, a proto jsme mu díky vám pořídili sportovní protézy, které neproplácí pojišťovny. Peníze pomohly také dalším 42 dětem s handicapem!

Na Sněžku pro Evču 2019

PŘÍBĚH EVČI:

Evička se s rodiči vydala do zahraničí lyžovat a náhle se jí udělalo špatně. Zkolabovala a když se probrala v nemocnici, neměla obě nohy. Lékaři bojovali o její život se zlatým stafylokokem, zachránili jí obě ruce, ale museli jí amputovat obě nohy v bércích. Tím to ale pro Evču neskončilo. Později se ještě přidalo krvácení do mozku. Naštěstí Evička vše překonala, rok po amputaci a půl roku od nasazení protéz s námi společně vyšla Sněžku nejen pro sebe ale i pro ostatní děti.

NA CO SE PENÍZE POUŽILY:

Evička díky vám získala sportovní protézy, na kterých bude moci opět běhat a sportovat. Peníze pomohly také i dalším 40 dětem – celkem jsme vybrali 1, 7 milionu korun. 

Na Sněžku pro Matýska 2018

PŘÍBĚH MATÝSKA:

Šestý ročník charitativního výstupu na Sněžku se konal pro rok a půl starého Matyase Sivaka z Bezdružic, který ve dvou měsících prodělal dodnes nejasné zánětlivé horečnaté onemocnění. Chlapečkovi musela být amputována levá nožička nad kolenem a pravá ručička. Matýsek má poškozený i mozek a je podezření, že může být hluchý a slepý. Svůj život si vybojoval, i když mu lékaři nedávali téměř žádné šance na přežití.

NA CO SE PENÍZE POUŽILY:

Rodina Matýska peníze využila vybudování bezbariérové koupelny, zakoupení automobilu a zdravotní pomůcky.

Celá benefice vynesla více než 1, 2 milionu korun, které jsme kromě Matýska nadělili dalším 21 zdravotně postiženým dětem.

Na Sněžku pro Pavlínku 2017

PŘÍBĚH PAVLÍNKY:

Pátý ročník charitativního výstupu na Sněžku se konal pro dvouletou Pavlínku Josiekovou z Karviné, která prodělala zákeřné onemocnění meningokokem. Přežila, ale musela jí být amputována nožička a nemoc zasáhla i zrak a mozek.

NA CO SE PENÍZE POUŽILY:

Peníze posloužily Pavlínce na zakoupení automobilu na cesty za lékaři a k protetikovi.

Celá benefice vynesla více než 1, 2 milionu korun, které jsme kromě Pavlínce nadělili dalším 19 zdravotně postiženým dětem.

Na Sněžku pro Lilienku 2016

PŘÍBĚH LILIENKY:

Čtvrtý ročník charitativního výstupu na Sněžku se konal pro 16 měsíční Lilienku Klimkovou z Brna, která se narodila bez obou ručiček v ramenou. Rodiče o jejím handicapu před porodem nevěděli. VÍCE ZDE

NA CO SE PENÍZE POUŽILY?

Penízky posloužily Lilience na rehabilitace a speciální pomůcky.

Celá benefice vynesla 863 tisíc korun, které jsme kromě Lilience nadělili dalším 14 zdravotně postiženým dětem.

Na Sněžku pro Vojtíška 2015

VOJTÍŠKŮV PŘÍBĚH:

Třetí ročník charitativního výstupu na Sněžku se konal pro půlročního Vojtíška Měsku z Prahy, kterému musely být třetí den po porodu z důvodu ucpání obou tepen v lýtkách a následnému odumření tkáně amputovány obě nožičky – pravá v kolínku a levá ve třech čtvrtinách stehna. K tomuto poškození došlo kvůli složitému vývoji plodů už v děloze – Vojtíšek je z jednovaječných dvojčat, má ještě zdravého bratra Štěpánka.  VÍCE ZDE

NA CO SE PENÍZE POUŽILY?

Nadační fond KlaPeto se rozhodl uspořádat sbírku a charitativní akci Výstup na Sněžku s cílem přispět mladé rodině na zakoupení potřebného automobilu pro cesty do nemocnice, na rehabilitace a k protetikovi. Pětičlenná rodina auto neměla a nárok na příspěvek od státu získá, až budou Vojtíškovi tři roky. Díky Vaší pomoci jsme mohli předat rodině Měskových 250 tisíc korun, které posloužily na koupi  vozu Opel Combi Tour za zvýhodněnou cenu naším partnerem Opel Handycars. Vojtíšek část peněz využívá také na rehabilitace a kompenzační pomůcky. Dnes se již učí chodit na obou protézách.

Celá benefice vynesla 700 tisíc korun, které jsme kromě Vojtíškovi nadělili dalším devíti těžce zdravotně postiženým dětem.

Pomáhejte s námi

Sháníme peníze na vozíčky pro dvojčátka Amálku a Natálku Provazníkovi s dětskou mozkovou obrnou. Dětská mozková obrna znamená pro dítě celoživotní dřinu v podobě cvičení. A pro rodiče nikdy nekončící stres se sháněním finančních prostředků na rehabilitace, léky a kompenzační a zdravotnické pomůcky.

Rodiče nyní pro dvojčátka shánějí finanční pomoc na pořízení invalidních vozíků, na které mají podle pojišťovny nárok až za dva roky! Více o dvojčátkách a celé akci se dozvíte zde.

Podpořte Amálku a Natálku nákupem na e-shopu

Sháníme peníze na vozíčky pro dvojčátka Amálku a Natálku Provazníkovi s dětskou mozkovou obrnou. Dětská mozková obrna znamená pro dítě celoživotní dřinu v podobě cvičení. A pro rodiče nikdy nekončící stres se sháněním finančních prostředků na rehabilitace, léky a kompenzační a zdravotnické pomůcky.

Rodiče nyní pro dvojčátka shánějí finanční pomoc na pořízení invalidních vozíků, na které mají podle pojišťovny nárok až za dva roky! Více o dvojčátkách a celé akci se dozvíte zde.