Na Sněžku pro dvojčátka 2024

A je to tady! V sobotu 25. května půjdeme už po dvanácté na nejvyšší horu Česka – letos pro šestiletá dvojčátka Ami a Nati s dětskou mozkovou obrnou

Amálka a Natálka narodily předčasně s váhami 1150 a 1250 gramů. Následovalo těžké období pro celou rodinu, ale holčičky si svůj život vybojovaly. V pěti měsících začaly rehabilitovat, protože byly obě spastické a málo pohyblivé. Na neurologii si v té době rodiče poprvé vyslechli zprávu, že obě jejich dcery trpí závažnou zdravotní diagnózou – dětskou mozkovou obrnou.

Holčičky mají problém s vyprazdňováním a ani jedna nechodí, ale díky pravidelnému cvičení dělají pokroky. Amálka leze a zvládne i sed, Natálka se s problémy dokáže plazit, ale po intenzivních rehabilitacích se rozpovídala a snaží se vše opakovat. Amálka mluví krásně, má ráda říkanky, písničky a pohádky. K pravidelnému cvičení se přidala další velká výzva – školka. Holčičky šly do běžné školky a k pomoci mají každá svoji asistentku. I když ze zdravotních důvodů často chybí, kontakt s ostatními stejně starými dětmi je pro ně nesmírně důležitý.

Obě holčičky jsou navzdory zdravotním problémům usměvavé a statečně bojují se svým handicapem. Dětská mozková obrna znamená pro dítě celoživotní dřinu v podobě cvičení a pro rodiče nikdy nekončící stres se sháněním finančních prostředků na rehabilitace, léky a kompenzační a zdravotnické pomůcky. Když jsou handicapované děti dvě, náklady se násobí. Amálka a Natálka jsou navíc z velké rodiny, mají ještě další dva zdravé sourozence – mladšího brášku Davida a starší sestru Adélku. Rodiče nyní pro dvojčátka shánějí finanční pomoc na pořízení invalidních vozíků, na které mají podle pojišťovny nárok až za dva roky a jejich koupě přesahuje finanční možnosti rodiny. Invalidní vozíky jsou přitom pro jejich život nezbytné  – poskytly by Amálce a Natálce nejen větší komfort, ale především možnost lépe se zapojit do běžných denních aktivit a být více samostatné.

Připojte se spolu s námi k charitativnímu výstupu na Sněžku, který tradičně pomůže nejen dvojčátkům, ale také desítkám dalších handicapovaných dětí. Už brzy vám přestavíme logo akce (originální obrázek) a brzy budou k mání na našem webu i benefiční trika. Přispívat můžete už nyní na náš transparentní sbírkový účet: 2001375049/2010

Těšíme se na vás!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pomáhejte s námi

Sháníme peníze na vozíčky pro dvojčátka Amálku a Natálku Provazníkovi s dětskou mozkovou obrnou. Dětská mozková obrna znamená pro dítě celoživotní dřinu v podobě cvičení. A pro rodiče nikdy nekončící stres se sháněním finančních prostředků na rehabilitace, léky a kompenzační a zdravotnické pomůcky.

Rodiče nyní pro dvojčátka shánějí finanční pomoc na pořízení invalidních vozíků, na které mají podle pojišťovny nárok až za dva roky! Více o dvojčátkách a celé akci se dozvíte zde.

Podpořte Amálku a Natálku nákupem na e-shopu

Sháníme peníze na vozíčky pro dvojčátka Amálku a Natálku Provazníkovi s dětskou mozkovou obrnou. Dětská mozková obrna znamená pro dítě celoživotní dřinu v podobě cvičení. A pro rodiče nikdy nekončící stres se sháněním finančních prostředků na rehabilitace, léky a kompenzační a zdravotnické pomůcky.

Rodiče nyní pro dvojčátka shánějí finanční pomoc na pořízení invalidních vozíků, na které mají podle pojišťovny nárok až za dva roky! Více o dvojčátkách a celé akci se dozvíte zde.