Sněžka 2013

Pouhý rok po amputaci levé nohy se barista a sportovec Jaroslav Petrouš rozhodl pomoci dítěti s obdobným postižením. Volba padla na tehdy tříletou Simonku Smutnou, holčičku, jež přišla o nohu vinou rakoviny. Vzhledem k nové legislativě z dílny Jaromíra Drábka však byla považována vlastně za zdravou. Nemohla nastoupit do mateřské školy, protože asistenta, bez nějž ji MŠ odmítala přijmout, by museli její rodiče platit ze svého. První Výstup na Sněžku, jehož se navzdory nepřízni počasí účastnily stovky lidí, pomohl malé Simonce právě k zaplacení osobního asistenta.

Protože se však podařilo vybrat 415 000 korun (a to i díky prodeji triček s logem akce), rozhodli se rodiče Simonky, že finančně podpoří další dvě handicapované děti. V neposlední řadě pak celá akce výrazně upozornila na potřebnou změnu legislativy. Později k ní částečně došlo i díky aktivitě tehdejší poslankyně, Kateřiny Klasnové.
Jaroslav Petrouš zdolal Sněžku v neuvěřitelném času 2 hodiny 12 minut. A už v roce 2013 věděl jistě, že první ročník nebude posledním!

Pomáhejte s námi

Sháníme peníze na sportovní protézu pro Vendu Mikolina. Venda se narodil, navzdory všem lékařským vyšetřením, která nenaznačila jediný problém, s vrozenou vývojovou vadou mj. levé dolní končetiny. Od kolene dolu byla deformovaná, nevyvinutá, pro normální život nepoužitelná. Pro rodiče nebylo snadné rozhodnout se pro amputaci, ale odstraněním nefunkční končetiny umožnili Vaškovi žít plnhodnotný život. Venda je velký sportovec. Má rád jízdu na kole, florbal, míčové hry – hlavně fotbal. Za chrudimský plavecký klub jezdí nejen na závody paraplavání, ale i na závody, kde soupeří se zdravými dětmi. Za pomoci protézy se věnuje také sjezdovému lyžování.

Chceme pro Vendu vybrat 200 tisíc korun na sportovní protézu, kterou neproplácí pojišťovna. Více o Vendovi a celé akci se dozvíte zde.

Podpořte Vendu a další děti nákupem na e-shopu

Sháníme peníze na sportovní protézu pro Vendu Mikolina. Venda se narodil s vrozenou vývojovou vadou levé dolní končetiny. Od kolene dolů byla deformovaná a nevyvinutá. Pro rodiče nebylo snadné rozhodnout se pro amputaci, ale odstranění nefunkční končetiny Vaškovi umožnilo žít plnohodnotný život. Venda je velký sportovec. Má rád jízdu na kole, florbal, míčové hry, zejména hlavně fotbal. Za chrudimský plavecký klub jezdí nejen na závody paraplavání, ale i na závody, kde soupeří se zdravými dětmi. Za pomoci protézy se věnuje sjezdovému lyžování.

Chceme pro Vendu vybrat peníze na sportovní protézu, kterou neproplácí pojišťovna a sehnat peníze pro další handicapované děti. Více o Vendovi a celé akci se dozvíte zde.