Žádost o poskytnutí finančního příspěvku

Nadační fond KlaPeto pomáhá handicapovaným dětem do 18 let. Za devět ročníků pořádání naší charitativní akce, jsme rozdali více než devět milionů korun stovkám dětí. Požádat o příspěvek mohou zákonní zástupci dítěte, stačí vyplnit formulář. Finanční příspěvky rozdáváme jednou ročně. Uzávěrka podání žádosti je vždy k 1. září.

Charitativní projekt „Výstup na Sněžku“ organizovaný Nadačním fondem KlaPeto

Základní informace a podmínky pro poskytnutí příspěvku na pořízení kompenzačních pomůcek nebo sociálních a zdravotních služeb (např. rehabilitace, která není hrazena zdravotními pojišťovnami), které není schopna rodina dítěti pořídit z vlastních finančních prostředků a které zlepší kvalitu života rodiny s dítětem s těžkým zdravotním postižením. Pomoc je zaměřena pro děti do 18 let napříč handicapy, zejména ale pro děti s postižením horních či dolních končetin (může být i kombinované postižení).

Kontakty pro případné dotazy:

ThDr. Kateřina Klasnová, tel. 724 815 124, e-mail: katerina.klasnova@klapeto.eu

Po obdržení kompletní žádosti se s Vámi zkontaktujeme a domluvíme na dalším postupu řešení, případně si vyžádáme další potřebné dokumenty (lékařskou zprávu, průkaz ZTP/P, doklad o vedení bankovního účtu…).

K žádosti prosím přiložte aktuální fotografii dítěte!!!

Informace o rodině a její situaci
Děti
Příjmy rodiny
Sociální dávky
Účel žádosti dávky

Napište příběh vaší rodiny, který bude použit k veřejnému představení projektu.

Pomáhejte s námi

Tomášek Fiala se narodil v prosinci 2019 jako zcela zdravé a veselé miminko s porodní váhou čtyři kila. Teprve po roce se rodiče dozvěděli strašnou diagnózu – jejich chlapeček trpí spinální svalovou atrofií a nedožije se více než dvou let. Podruhé se Tomášek narodil, když se jeho rodičům podařilo na pojišťovně vydupat lék, díky kterému dostal druhou šanci. Tomáška ale čeká náročná a finančně nákladná léčba. Aby se zvedl z vozíčku, potřebuje intenzivně cvičit. Chceme pro Tomáška vybrat 250 tisíc korun na neurorehabilitace, které neproplácí pojišťovna.

Podpořte Tomáška nákupem na e-shopu

Tomášek Fiala se narodil v prosinci 2019 jako zcela zdravé a veselé miminko s porodní váhou čtyři kila. Teprve po roce se rodiče dozvěděli strašnou diagnózu – jejich chlapeček trpí spinální svalovou atrofií a nedožije se více než dvou let. Podruhé se Tomášek narodil, když se jeho rodičům podařilo na pojišťovně vydupat lék, díky kterému dostal druhou šanci. Tomáška ale čeká náročná a finančně nákladná léčba. Aby se zvedl z vozíčku, potřebuje intenzivně cvičit. Chceme pro Tomáška vybrat 250 tisíc korun na neurorehabilitace, které neproplácí pojišťovna.