Žádost o poskytnutí finančního příspěvku

Nadační fond KlaPeto pomáhá handicapovaným dětem do 18 let. Za devět ročníků pořádání naší charitativní akce, jsme rozdali více než devět milionů korun stovkám dětí. Požádat o příspěvek mohou zákonní zástupci dítěte, stačí vyplnit formulář. Finanční příspěvky rozdáváme jednou ročně. Uzávěrka podání žádosti je vždy k 1. září.

Charitativní projekt „Výstup na Sněžku“ organizovaný Nadačním fondem KlaPeto

Základní informace a podmínky pro poskytnutí příspěvku na pořízení kompenzačních pomůcek nebo sociálních a zdravotních služeb (např. rehabilitace, která není hrazena zdravotními pojišťovnami), které není schopna rodina dítěti pořídit z vlastních finančních prostředků a které zlepší kvalitu života rodiny s dítětem s těžkým zdravotním postižením. Pomoc je zaměřena pro děti do 18 let napříč handicapy, zejména ale pro děti s postižením horních či dolních končetin (může být i kombinované postižení).

Kontakty pro případné dotazy:

ThDr. Kateřina Klasnová, tel. 724 815 124, e-mail: katerina.klasnova@klapeto.eu

Po obdržení kompletní žádosti se s Vámi zkontaktujeme a domluvíme na dalším postupu řešení, případně si vyžádáme další potřebné dokumenty (lékařskou zprávu, průkaz ZTP/P, doklad o vedení bankovního účtu…).

K žádosti prosím přiložte aktuální fotografii dítěte!!!

Informace o rodině a její situaci
Děti
Příjmy rodiny
Sociální dávky
Účel žádosti dávky

Napište příběh vaší rodiny, který bude použit k veřejnému představení projektu.

Pomáhejte s námi

Sháníme peníze na sportovní protézu pro Vendu Mikolina. Venda se narodil, navzdory všem lékařským vyšetřením, která nenaznačila jediný problém, s vrozenou vývojovou vadou mj. levé dolní končetiny. Od kolene dolu byla deformovaná, nevyvinutá, pro normální život nepoužitelná. Pro rodiče nebylo snadné rozhodnout se pro amputaci, ale odstraněním nefunkční končetiny umožnili Vaškovi žít plnhodnotný život. Venda je velký sportovec. Má rád jízdu na kole, florbal, míčové hry – hlavně fotbal. Za chrudimský plavecký klub jezdí nejen na závody paraplavání, ale i na závody, kde soupeří se zdravými dětmi. Za pomoci protézy se věnuje také sjezdovému lyžování.

Chceme pro Vendu vybrat 200 tisíc korun na sportovní protézu, kterou neproplácí pojišťovna. Více o Vendovi a celé akci se dozvíte zde.

Podpořte Vendu a další děti nákupem na e-shopu

Sháníme peníze na sportovní protézu pro Vendu Mikolina. Venda se narodil s vrozenou vývojovou vadou levé dolní končetiny. Od kolene dolů byla deformovaná a nevyvinutá. Pro rodiče nebylo snadné rozhodnout se pro amputaci, ale odstranění nefunkční končetiny Vaškovi umožnilo žít plnohodnotný život. Venda je velký sportovec. Má rád jízdu na kole, florbal, míčové hry, zejména hlavně fotbal. Za chrudimský plavecký klub jezdí nejen na závody paraplavání, ale i na závody, kde soupeří se zdravými dětmi. Za pomoci protézy se věnuje sjezdovému lyžování.

Chceme pro Vendu vybrat peníze na sportovní protézu, kterou neproplácí pojišťovna a sehnat peníze pro další handicapované děti. Více o Vendovi a celé akci se dozvíte zde.