Projekty

Sněžka je nejvyšší horou Česka. Jaký jiný vrchol si tedy mohl Jaroslav Petrouš, medailista jak v přípravě kávy, tak v atletice handicapovaných sportovců, vybrat pro svou charitativní akci? 🙂

Jaroslav prodělal tři vážné úrazy levé nohy. Kvůli strašným bolestem se rozhodl pro amputaci, která ho paradoxně vrátila do normálního života a také zpět do světa sportu. Rok po amputaci se rozhodl, že zdolá vrchol nejvyšší české hory a že půjde pro dobrou věc – na pomoc nemocné Simonce a dalším handicapovaným dětem. Z kamarádského hecu a jednorázové akce se stala už tradiční velká charitativní akce, ke které se připojují tisíce lidí.

Jaroslav Petrouš v roce 2014 založil společně s bývalou místopředsedkyní sněmovny Kateřinou Klasnovou Nadační fond KlaPeto, pod jehož hlavičkou se výstupy na Sněžku konají.

Více o jednotlivých ročnících se dočtete v samostatných záložkách.

Pomáhejte s námi

Sháníme peníze na sportovní protézu pro Vendu Mikolina. Venda se narodil, navzdory všem lékařským vyšetřením, která nenaznačila jediný problém, s vrozenou vývojovou vadou mj. levé dolní končetiny. Od kolene dolu byla deformovaná, nevyvinutá, pro normální život nepoužitelná. Pro rodiče nebylo snadné rozhodnout se pro amputaci, ale odstraněním nefunkční končetiny umožnili Vaškovi žít plnhodnotný život. Venda je velký sportovec. Má rád jízdu na kole, florbal, míčové hry – hlavně fotbal. Za chrudimský plavecký klub jezdí nejen na závody paraplavání, ale i na závody, kde soupeří se zdravými dětmi. Za pomoci protézy se věnuje také sjezdovému lyžování.

Chceme pro Vendu vybrat 200 tisíc korun na sportovní protézu, kterou neproplácí pojišťovna. Více o Vendovi a celé akci se dozvíte zde.

Podpořte Vendu a další děti nákupem na e-shopu

Sháníme peníze na sportovní protézu pro Vendu Mikolina. Venda se narodil s vrozenou vývojovou vadou levé dolní končetiny. Od kolene dolů byla deformovaná a nevyvinutá. Pro rodiče nebylo snadné rozhodnout se pro amputaci, ale odstranění nefunkční končetiny Vaškovi umožnilo žít plnohodnotný život. Venda je velký sportovec. Má rád jízdu na kole, florbal, míčové hry, zejména hlavně fotbal. Za chrudimský plavecký klub jezdí nejen na závody paraplavání, ale i na závody, kde soupeří se zdravými dětmi. Za pomoci protézy se věnuje sjezdovému lyžování.

Chceme pro Vendu vybrat peníze na sportovní protézu, kterou neproplácí pojišťovna a sehnat peníze pro další handicapované děti. Více o Vendovi a celé akci se dozvíte zde.