Projekty

Sněžka je nejvyšší horou Česka. Jaký jiný vrchol si tedy mohl Jaroslav Petrouš, medailista jak v přípravě kávy, tak v atletice handicapovaných sportovců, vybrat pro svou charitativní akci? 🙂

Jaroslav prodělal tři vážné úrazy levé nohy. Kvůli strašným bolestem se rozhodl pro amputaci, která ho paradoxně vrátila do normálního života a také zpět do světa sportu. Rok po amputaci se rozhodl, že zdolá vrchol nejvyšší české hory a že půjde pro dobrou věc – na pomoc nemocné Simonce a dalším handicapovaným dětem. Z kamarádského hecu a jednorázové akce se stala už tradiční velká charitativní akce, ke které se připojují tisíce lidí.

Jaroslav Petrouš v roce 2014 založil společně s bývalou místopředsedkyní sněmovny Kateřinou Klasnovou Nadační fond KlaPeto, pod jehož hlavičkou se výstupy na Sněžku konají.

Více o jednotlivých ročnících se dočtete v samostatných záložkách.

Pomáhejte s námi

Tomášek Fiala se narodil v prosinci 2019 jako zcela zdravé a veselé miminko s porodní váhou čtyři kila. Teprve po roce se rodiče dozvěděli strašnou diagnózu – jejich chlapeček trpí spinální svalovou atrofií a nedožije se více než dvou let. Podruhé se Tomášek narodil, když se jeho rodičům podařilo na pojišťovně vydupat lék, díky kterému dostal druhou šanci. Tomáška ale čeká náročná a finančně nákladná léčba. Aby se zvedl z vozíčku, potřebuje intenzivně cvičit. Chceme pro Tomáška vybrat 250 tisíc korun na neurorehabilitace, které neproplácí pojišťovna.

Podpořte Tomáška nákupem na e-shopu

Tomášek Fiala se narodil v prosinci 2019 jako zcela zdravé a veselé miminko s porodní váhou čtyři kila. Teprve po roce se rodiče dozvěděli strašnou diagnózu – jejich chlapeček trpí spinální svalovou atrofií a nedožije se více než dvou let. Podruhé se Tomášek narodil, když se jeho rodičům podařilo na pojišťovně vydupat lék, díky kterému dostal druhou šanci. Tomáška ale čeká náročná a finančně nákladná léčba. Aby se zvedl z vozíčku, potřebuje intenzivně cvičit. Chceme pro Tomáška vybrat 250 tisíc korun na neurorehabilitace, které neproplácí pojišťovna.