O nás

Kdo jsme?

Všechno začalo v roce 2011, když handicapovaný atlet Jaroslav Petrouš kvůli nesnesitelným bolestem podstoupil dobrovolnou amputaci levé nohy. Jaroslav se díky tomu „vrátil mezi zdravé“ a rozhodl se, že bude pomáhat ostatním. Konkrétně těžce zdravotně postiženým dětem. Z kamarádského hecu – vyjít necelé dva roky po nadkolenní amputaci na nejvyšší českou horu pro malou Simonku – se stala tradiční charitativní akce, která ročně přitáhne tisíce lidí. Zdravých i handicapovaných. První dva roky výstupu na Sněžku se uskutečnily s Cestou za snem, ale Jaroslav chtěl vlastní organizaci, kde by šlo sto procent vybraných peněz na pomoc dětem. A tak vzniklo KlaPeto. Název je složenina dvou jmen – Klasnová a Petrouš. Nadační fond spolu s Jaroslavem totiž založila bývalá místopředsedkyně sněmovny Kateřina Klasnová, která se roky věnovala charitě a s Jaroslavem se potkala ve sněmovně, když bojovala za práva těžce zdravotně postižených. Myšlenka pomáhat prostřednictvím vlastní organizace ji nadchla. Šla s Jaroslavem pro Simonku i Péťu a v roce 2015 už společně pořádali výstup pro Vojtíška. Následovala Lilienka, Pavlínka, Matýsek, Evča, Fíla, trojčátka Amálka, Viktorka a Žofinka a Tomášek.

Co děláme?

Každý rok poslední květnovou sobotu jdeme na Sněžku pro handicapované dítě, které se stane tváří celé akce. A pokaždé peníze pomáhají i dalším dětem napříč handicapy – příspěvky slouží na úhradu speciálních rehabilitací, na zdravotní pomůcky apod., které nehradí pojišťovny. Za všech dosavadních deset ročníků se nám podařilo vybrat cca 12 milionů korun a pomoci stovkám dětí – řadě z nich opakovaně. O příspěvky si můžete požádat vyplněním formuláře na našich webových stránkách.

V čem jsme jiní?

Jsme šťastní, že se nám rok od roku daří získat více peněz, ale co je nejdůležitější – vaše příspěvky jdou do posledního halíře nemocným dětem. Nadační fond KlaPeto nejsou jen Jaroslav a Kateřina, ale celý tým dobrovolníků, kteří pracují bez nároku na honorář. Jsme hrdí na ně a hlavně na vás, kteří nám pomáháte pomáhat.

Co dělá nadační fond KlaPeto?

Nadační fond poskytuje příspěvky těžce zdravotně postiženým dětem do 18 let. Za dobu své existence jsme vybrali více než 12 milionů korun a pomohli stovkám handicapovaných dětí. Příspěvky putují zejména na neurorehabilitační pobyty, zdravotní a kompenzační pomůcky, které nehradí v plné výši zdravotní pojišťovny.

Nadační fond se dále věnuje:

  • Přispívání ke zlepšení postavení zdravotně postižených osob v České republice
  • Odstraňování mentálních a legislativních bariér pro zařazení sociálně a zdravotně znevýhodněných do života
  • Podpoře aktivit a sportu handicapovaných  – život zdravotním postižením nekončí
  • Podpoře poradenských služeb zdravotně postiženým osobám

Podpořte Vendu a další děti nákupem na e-shopu

Sháníme peníze na sportovní protézu pro Vendu Mikolina. Venda se narodil s vrozenou vývojovou vadou levé dolní končetiny. Od kolene dolů byla deformovaná a nevyvinutá. Pro rodiče nebylo snadné rozhodnout se pro amputaci, ale odstranění nefunkční končetiny Vaškovi umožnilo žít plnohodnotný život. Venda je velký sportovec. Má rád jízdu na kole, florbal, míčové hry, zejména hlavně fotbal. Za chrudimský plavecký klub jezdí nejen na závody paraplavání, ale i na závody, kde soupeří se zdravými dětmi. Za pomoci protézy se věnuje sjezdovému lyžování.

Chceme pro Vendu vybrat peníze na sportovní protézu, kterou neproplácí pojišťovna a sehnat peníze pro další handicapované děti. Více o Vendovi a celé akci se dozvíte zde.