O nás

Kdo jsme?

Všechno začalo v roce 2011, když handicapovaný atlet Jaroslav Petrouš kvůli nesnesitelným bolestem podstoupil dobrovolnou amputaci levé nohy. Jaroslav se díky tomu „vrátil mezi zdravé“ a rozhodl se, že bude pomáhat ostatním. Konkrétně těžce zdravotně postiženým dětem. Z kamarádského hecu – vyjít necelé dva roky po nadkolenní amputaci na nejvyšší českou horu pro malou Simonku – se stala tradiční charitativní akce, která ročně přitáhne tisíce lidí. Zdravých i handicapovaných. První dva roky výstupu na Sněžku se uskutečnily s Cestou za snem, ale Jaroslav chtěl vlastní organizaci, kde by šlo sto procent vybraných peněz na pomoc dětem. A tak vzniklo KlaPeto. Název je složenina dvou jmen – Klasnová a Petrouš. Nadační fond spolu s Jaroslavem totiž založila bývalá místopředsedkyně sněmovny Kateřina Klasnová, která se roky věnovala charitě a s Jaroslavem se potkala ve sněmovně, když bojovala za práva těžce zdravotně postižených. Myšlenka pomáhat prostřednictvím vlastní organizace ji nadchla. Šla s Jaroslavem pro Simonku i Péťu a v roce 2015 už společně pořádali výstup pro Vojtíška. Následovala Lilienka, Pavlínka, Matýsek, Evča a Fíla.

Co děláme?

Každý rok poslední květnovou sobotu jdeme na Sněžku pro dítě, které je podobně jako Jaroslav po amputaci nebo se narodilo bez končetin. A pokaždé peníze pomáhají i dalším dětem napříč handicapy – příspěvky slouží na úhradu speciálních rehabilitací, na zdravotní pomůcky apod., které nehradí pojišťovny. Za všech dosavadních osm ročníků se nám podařilo vybrat cca 8 milionů korun a pomoci několika desítkám dětí – řadě z nich opakovaně. O příspěvky si můžete požádat vyplněním formuláře na našich webových stránkách.

V čem jsme jiní?

Jsme šťastní, že se nám rok od roku daří získat více peněz, ale co je nejdůležitější – vaše příspěvky jdou do posledního halíře nemocným dětem. Nadační fond KlaPeto nejsou jen Jaroslav a Kateřina, ale celý tým dobrovolníků, kteří pracují bez nároku na honorář. Jsme hrdí na ně a hlavně na vás, kteří nám pomáháte pomáhat.

Co dělá nadační fond KlaPeto?

Nadační fond poskytuje příspěvky těžce zdravotně postiženým dětem do 18 let. Za dobu své existence jsme vybrali více než 9 milionů korun a pomohli desítkám handicapovaných dětí. Příspěvky putují zejména na neurorehabilitační pobyty, zdravotní a kompenzační pomůcky, které nehradí v plné výši zdravotní pojišťovny.

Nadační fond se dále věnuje:

  • Přispívání ke zlepšení postavení zdravotně postižených osob v České republice
  • Odstraňování mentálních a legislativních bariér pro zařazení sociálně a zdravotně znevýhodněných do života
  • Podpoře aktivit a sportu handicapovaných  – život zdravotním postižením nekončí
  • Podpoře poradenských služeb zdravotně postiženým osobám

Podpořte Tomáška nákupem na e-shopu

Tomášek Fiala se narodil v prosinci 2019 jako zcela zdravé a veselé miminko s porodní váhou čtyři kila. Teprve po roce se rodiče dozvěděli strašnou diagnózu – jejich chlapeček trpí spinální svalovou atrofií a nedožije se více než dvou let. Podruhé se Tomášek narodil, když se jeho rodičům podařilo na pojišťovně vydupat lék, díky kterému dostal druhou šanci. Tomáška ale čeká náročná a finančně nákladná léčba. Aby se zvedl z vozíčku, potřebuje intenzivně cvičit. Chceme pro Tomáška vybrat 250 tisíc korun na neurorehabilitace, které neproplácí pojišťovna.