Sněžka 2023

Na Sněžku pro Vencu

Přidejte se spolu k nám v sobotu 27. května 2023 v Peci pod Sněžkou a vydejte se na nejvyšší českou horu pro Vencu a další handicapované děti. Program začne od 8:00 na centrálním parkovišti v Peci a společný start plánujeme v 9:00. V 10:00 se sekáme u Kapličky v Obřím dole, odkud bude vyrážet Jaroslav Petrouš a ostatní amputáři. Bránu na Sněžku nám otevře sám Krakonoš.

Po celý den se můžete těšit na bohatý program a také hudební festival Handicap FestOd 13:30 vystoupí kapela Koneckonců a od 16:00 Petr Kotvald a skupina Trik. V 15:00 proběhne slavnostní vyhlášení. Akci bude moderovat Saša Rašilov.

Přispět můžete Vaškovi přes naši sbírku. Benefiční trika budou také již brzy v prodeji, sledujte náš Facebook a Instagram.

PŘÍBĚH VAŠKA:

Venda se narodil, navzdory všem lékařským vyšetřením, která nenaznačila žádný problém, s vrozenou vývojovou vadou levé dolní končetiny. Od kolene dolu byla deformovaná, nevyvinutá, pro normální život nepoužitelná. Rok a půl rodiče strávili cestováním mezi nemocnicemi a lékaři, kteří platí za špičky v ortopedii či rehabilitace a dále mezi těmi, kteří jsou jedničky v oblasti vad pohybového aparátu. Cesty, po nichž se mohli vydat, byly dvě. Buď cesta plná operací s nejistým výsledkem, nebo cesta spočívající v amputaci zjevně nevyléčitelné a neopravitelné části končetiny a jejím nahrazení protézou. Ani po jedné z cest se jim jít nechtělo. S přibývajícím časem bylo jasné, že rozhodnutí nelze odkládat, neboť Venda byl ve věku, kdy děti už chodí. On chtěl též, ale nemohl. Poté, co rodiče poznali rodinu chlapce s podobným osudem, který s protézou žil „normální“ život, došli k závěru, že cesta s operacemi nezaručuje dosažení cíle ba naopak Vendovo psychické nalomení a zničení jeho dětství. Proto šli na jistotu a zvolili tu druhou. Venda se relativně rychle zotavil a za pomoci protetiků začal velmi rychle chodit. Snažil se dohnat vše, co doposud zameškal. 

V současné době Venda vůbec nezahálí. Po hře na klavír se učí i na akordeon. Má rád jízdu na kole, florbal, míčové hry – hlavně fotbal. Za chrudimský plavecký klub jezdí nejen na závody paraplavání, ale i na závody, kde soupeří se zdravými dětmi. Za pomoci protézy se věnuje sjezdovému lyžování.

Venda pomáhá v hospodářství a je schopen se zapojit do jakékoliv činnosti vč. činnosti sportovní. Užívá si dětství s kamarády a svůj zdravotní problém neřeší. To díky dobrým lidem, kteří ho obklopují, ať už se jedná o prarodiče, protetika, majitelku půjčovny lyží, fyzioterapeutky či učitele ve škole.

Rodiče pro Vendu hledají pomoc pro pořízení protézy na běhání. V současné době jednu používá, byť z ní již dávno „vyrostl“. Novou si rodina dovolit nemůžeme. Venda ji používá převážně ve škole při tělocviku, na táborech a školních sportovních akcích. Je tak plně začleněn do kolektivu a nevnímá svůj handicap. Pokud by se podařilo mu zajistit novou protézu na běhání a sport, mohl by se minimálně po dobu docházky do ZŠ aktivně zapojovat do všech aktivit, jako tomu bylo doposud.

Pomáhejte s námi

Sháníme peníze na vozíčky pro dvojčátka Amálku a Natálku Provazníkovi s dětskou mozkovou obrnou. Dětská mozková obrna znamená pro dítě celoživotní dřinu v podobě cvičení. A pro rodiče nikdy nekončící stres se sháněním finančních prostředků na rehabilitace, léky a kompenzační a zdravotnické pomůcky.

Rodiče nyní pro dvojčátka shánějí finanční pomoc na pořízení invalidních vozíků, na které mají podle pojišťovny nárok až za dva roky! Více o dvojčátkách a celé akci se dozvíte zde.

Podpořte Amálku a Natálku nákupem na e-shopu

Sháníme peníze na vozíčky pro dvojčátka Amálku a Natálku Provazníkovi s dětskou mozkovou obrnou. Dětská mozková obrna znamená pro dítě celoživotní dřinu v podobě cvičení. A pro rodiče nikdy nekončící stres se sháněním finančních prostředků na rehabilitace, léky a kompenzační a zdravotnické pomůcky.

Rodiče nyní pro dvojčátka shánějí finanční pomoc na pořízení invalidních vozíků, na které mají podle pojišťovny nárok až za dva roky! Více o dvojčátkách a celé akci se dozvíte zde.