Sněžka 2023

Na Sněžku pro Vencu

Přidejte se spolu k nám v sobotu 27. května 2023 v Peci pod Sněžkou a vydejte se na nejvyšší českou horu pro Vencu a další handicapované děti. Program začne od 8:00 na centrálním parkovišti v Peci a společný start plánujeme v 9:00. V 10:00 se sekáme u Kapličky v Obřím dole, odkud bude vyrážet Jaroslav Petrouš a ostatní amputáři. Bránu na Sněžku nám otevře sám Krakonoš.

Po celý den se můžete těšit na bohatý program a také hudební festival Handicap FestOd 13:30 vystoupí kapela Koneckonců a od 16:00 Petr Kotvald a skupina Trik. V 15:00 proběhne slavnostní vyhlášení. Akci bude moderovat Saša Rašilov.

Přispět můžete Vaškovi přes naši sbírku. Benefiční trika budou také již brzy v prodeji, sledujte náš Facebook a Instagram.

PŘÍBĚH VAŠKA:

Venda se narodil, navzdory všem lékařským vyšetřením, která nenaznačila žádný problém, s vrozenou vývojovou vadou levé dolní končetiny. Od kolene dolu byla deformovaná, nevyvinutá, pro normální život nepoužitelná. Rok a půl rodiče strávili cestováním mezi nemocnicemi a lékaři, kteří platí za špičky v ortopedii či rehabilitace a dále mezi těmi, kteří jsou jedničky v oblasti vad pohybového aparátu. Cesty, po nichž se mohli vydat, byly dvě. Buď cesta plná operací s nejistým výsledkem, nebo cesta spočívající v amputaci zjevně nevyléčitelné a neopravitelné části končetiny a jejím nahrazení protézou. Ani po jedné z cest se jim jít nechtělo. S přibývajícím časem bylo jasné, že rozhodnutí nelze odkládat, neboť Venda byl ve věku, kdy děti už chodí. On chtěl též, ale nemohl. Poté, co rodiče poznali rodinu chlapce s podobným osudem, který s protézou žil „normální“ život, došli k závěru, že cesta s operacemi nezaručuje dosažení cíle ba naopak Vendovo psychické nalomení a zničení jeho dětství. Proto šli na jistotu a zvolili tu druhou. Venda se relativně rychle zotavil a za pomoci protetiků začal velmi rychle chodit. Snažil se dohnat vše, co doposud zameškal. 

V současné době Venda vůbec nezahálí. Po hře na klavír se učí i na akordeon. Má rád jízdu na kole, florbal, míčové hry – hlavně fotbal. Za chrudimský plavecký klub jezdí nejen na závody paraplavání, ale i na závody, kde soupeří se zdravými dětmi. Za pomoci protézy se věnuje sjezdovému lyžování.

Venda pomáhá v hospodářství a je schopen se zapojit do jakékoliv činnosti vč. činnosti sportovní. Užívá si dětství s kamarády a svůj zdravotní problém neřeší. To díky dobrým lidem, kteří ho obklopují, ať už se jedná o prarodiče, protetika, majitelku půjčovny lyží, fyzioterapeutky či učitele ve škole.

Rodiče pro Vendu hledají pomoc pro pořízení protézy na běhání. V současné době jednu používá, byť z ní již dávno „vyrostl“. Novou si rodina dovolit nemůžeme. Venda ji používá převážně ve škole při tělocviku, na táborech a školních sportovních akcích. Je tak plně začleněn do kolektivu a nevnímá svůj handicap. Pokud by se podařilo mu zajistit novou protézu na běhání a sport, mohl by se minimálně po dobu docházky do ZŠ aktivně zapojovat do všech aktivit, jako tomu bylo doposud.

Pomáhejte s námi

Sháníme peníze na sportovní protézu pro Vendu Mikolina. Venda se narodil, navzdory všem lékařským vyšetřením, která nenaznačila jediný problém, s vrozenou vývojovou vadou mj. levé dolní končetiny. Od kolene dolu byla deformovaná, nevyvinutá, pro normální život nepoužitelná. Pro rodiče nebylo snadné rozhodnout se pro amputaci, ale odstraněním nefunkční končetiny umožnili Vaškovi žít plnhodnotný život. Venda je velký sportovec. Má rád jízdu na kole, florbal, míčové hry – hlavně fotbal. Za chrudimský plavecký klub jezdí nejen na závody paraplavání, ale i na závody, kde soupeří se zdravými dětmi. Za pomoci protézy se věnuje také sjezdovému lyžování.

Chceme pro Vendu vybrat 200 tisíc korun na sportovní protézu, kterou neproplácí pojišťovna. Více o Vendovi a celé akci se dozvíte zde.

Podpořte Vendu a další děti nákupem na e-shopu

Sháníme peníze na sportovní protézu pro Vendu Mikolina. Venda se narodil s vrozenou vývojovou vadou levé dolní končetiny. Od kolene dolů byla deformovaná a nevyvinutá. Pro rodiče nebylo snadné rozhodnout se pro amputaci, ale odstranění nefunkční končetiny Vaškovi umožnilo žít plnohodnotný život. Venda je velký sportovec. Má rád jízdu na kole, florbal, míčové hry, zejména hlavně fotbal. Za chrudimský plavecký klub jezdí nejen na závody paraplavání, ale i na závody, kde soupeří se zdravými dětmi. Za pomoci protézy se věnuje sjezdovému lyžování.

Chceme pro Vendu vybrat peníze na sportovní protézu, kterou neproplácí pojišťovna a sehnat peníze pro další handicapované děti. Více o Vendovi a celé akci se dozvíte zde.