Včerejší akce klapla! Nadační fond KlaPeto nadělil peníze dalším devíti handicapovaným dětem

Foto_akce1

Díky květnové benefici NF KlaPeto Na Sněžku pro Vojtíška se podařilo shromáždit rekordní částku 700 tisíc korun, která pomohla nejen rodině Měskových, ale také dalším dětem. Včera uspořádal nadační fond akci, na které rozdal symbolické šeky devíti rodinám těžce zdravotně postižených dětí.

Akce Klaplo to aneb Afterparty na lodi se uskutečnila na botelu GreenYacht hotel a zúčastnilo se jí okolo 150 lidí. Hlavním bodem večera bylo rozdání finančních prostředků devíti rodinám s těžce postiženými dětmi. Každá rodina získala dar ve výši 50 tisíc korun. „Peníze poslouží například na rehabilitace v Adeli Medical Center v Piešťanech, které nehradí pojišťovny, jako příspěvek na elektrický vozíček, na speciální tříkolku, masážní lehátko, speciální kočárek, apod. Zkrátka na věci, na které rodiče nemají, ale které výrazně zlepší zdravotní stav a ulehčí život jejich dětem,“ říká spoluzakladatelka NF KlaPeto Kateřina Klasnová. Na charitativním večeru chyběla pouze rodina malého Tomáška Magyara, protože jejich syn onemocněl. Této rodině předá nadační fond šek později.

„Výsledek benefice považuji za obrovský úspěch a děkuji všem, kdo přispěli. Mám radost, že jsme mohli dát naději dalším devíti malým bojovníkům, kteří si naši pomoc opravdu zaslouží,“ říká autor projektu výstupu na Sněžku, handicapovaný atlet a čerstvý držitel českého rekordu v hodu diskem Jaroslav Petrouš. Mezi obdarovanými byly děti s dětskou mozkovou obrnou, po onkologickém onemocnění a amputaci, jeden chlapeček s cystickou fibrózou, jeden hoch s vzácným onemocněním nervového systému, ale také například holčička, která se narodila jako zcela zdravá a vinou zanedbání péče v nemocnici u ní došlo k nevratnému poškození mozku. Předávání šeků a představování jednotlivých rodin bylo plné emocí. I sám Petrouš se neubránil slzám, když k mikrofonu pozval Péťu Januše, pro nějž vystoupal na Sněžku loni – a letos se již třináctiletý Péťa vydal na Sněžku na své protéze sám.

Foto_akce2

Po rozdání šeků se promítal pětiminutový dokument právě z letošního výstupu na Sněžku. Benefice byla určena primárně pro malého Vojtíška Měsku, kterému musely být krátce po porodu amputovány obě nožičky nad kolenem. V rámci programu včera vystoupila handicapovaná tanečnice pole dance, Dáda Pecinová, která má po onkologickém onemocnění amputovanou nohu nad kolenem, a v závěru vystoupila uznávaná blues rocková kapela The Cell.

Foto_akce4

„Už nyní bychom rádi všechny pozvali na další ročník naší charitativní akce v Peci pod Sněžkou. Bude se konat opět poslední květnovou sobotu, tedy 28. Května, a na své si přijdou nejen milovníci horských túr, ale také děti, protože jako tradičně bude akce spojena s dětským dnem a bohatým doprovodným programem,“ uzavírají Petrouš a Klasnová.

 

Seznam dětí, kterým pomohla benefice Na Sněžku pro Vojtíška:

  1. Michal Tereska, 8 let, dětská mozková obrna – trpí spastickou kvadruparezou (příspěvek na rehabilitace v Adeli Medical Center, Piešťany)
  2. Tereza Vargová, 16 let, již pátým rokem bojuje s následky prodělaného vážného onkologického onemocnění – nádoru na mozku, její stav je velice podobný jako po cévní mozkové příhodě (příspěvek na rehabilitace v Adeli Medical Center, Piešťany)
  3. Zuzana Lavičková, 15 let, dětská mozková obrna (příspěvek na elektrický vozíček)
  4. Ema Angelovičová, 1, 5 roku, těžká mikrocefalie, specifická vývojová porucha motorických funkcí (příspěvek na speciální autosedačku, lehátko do vany, polohovací zařízení)
  5. Erik Jacyna, 3 roky, cystická fibróza – vrozené nevyléčitelné onemocnění, které postihuje orgány celého těla, nejvíce však plíce (příspěvek na zakoupení automobilu)
  6. Adam Kovařík, 5 let, neuronální ceroidní lipofuncinoza (neboli NCL 2) – vzácně se vyskytující vrozené onemocnění nervového systému, při kterém postupně odumírají mozkové buňky (příspěvek na speciální kočárek, židličku a chodítko)
  7. Alex Ohar, 11 let, amputace dolní končetiny po onkologickém onemocnění (příspěvek na školu chůze)
  8. Tomáš Magyar, 6 let, amputace dolní končetiny po onkologickém onemocnění (příspěvek na rehabilitační pomůcky)
  9. Lucie Houšková, 8 let, původně zdravá holčička, u které kvůli banálnímu vyšetření v nemocnici a přidušení došlo k nevratnému poškození mozku – trpí kvadruspasticitou a dystonií (příspěvek na speciální tříkolku)

Foto_akce5

Foto_akce6

FOTO: David Malík/Blesk

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pomáhejte s námi

Sháníme peníze na sportovní protézu pro Vendu Mikolina. Venda se narodil, navzdory všem lékařským vyšetřením, která nenaznačila jediný problém, s vrozenou vývojovou vadou mj. levé dolní končetiny. Od kolene dolu byla deformovaná, nevyvinutá, pro normální život nepoužitelná. Pro rodiče nebylo snadné rozhodnout se pro amputaci, ale odstraněním nefunkční končetiny umožnili Vaškovi žít plnhodnotný život. Venda je velký sportovec. Má rád jízdu na kole, florbal, míčové hry – hlavně fotbal. Za chrudimský plavecký klub jezdí nejen na závody paraplavání, ale i na závody, kde soupeří se zdravými dětmi. Za pomoci protézy se věnuje také sjezdovému lyžování.

Chceme pro Vendu vybrat 200 tisíc korun na sportovní protézu, kterou neproplácí pojišťovna. Více o Vendovi a celé akci se dozvíte zde.

Podpořte Vendu a další děti nákupem na e-shopu

Sháníme peníze na sportovní protézu pro Vendu Mikolina. Venda se narodil s vrozenou vývojovou vadou levé dolní končetiny. Od kolene dolů byla deformovaná a nevyvinutá. Pro rodiče nebylo snadné rozhodnout se pro amputaci, ale odstranění nefunkční končetiny Vaškovi umožnilo žít plnohodnotný život. Venda je velký sportovec. Má rád jízdu na kole, florbal, míčové hry, zejména hlavně fotbal. Za chrudimský plavecký klub jezdí nejen na závody paraplavání, ale i na závody, kde soupeří se zdravými dětmi. Za pomoci protézy se věnuje sjezdovému lyžování.

Chceme pro Vendu vybrat peníze na sportovní protézu, kterou neproplácí pojišťovna a sehnat peníze pro další handicapované děti. Více o Vendovi a celé akci se dozvíte zde.