KlaPeto pomůže 42 dětem

 

Letošní charitativní výstup na Sněžku pro Fílu vynesl téměř 1, 4 milionu korun. Nadační fond KlaPeto tento týden předá Filipovi, tváři letošní benefiční akce, sportovní chodidla a zbytek peněz rozdělí dalším 37 rodinám s handicapovanými dětmi.

Osmý ročník charitativního výstupu na Sněžku se konal pro čtrnáctiletého Filipa Veselého, který má oboustrannou amputaci v bércích. Filip se narodil s vrozenou vadou dolních končetin a než se lékaři rozhodli k tomuto kroku, musel podstoupit 20 operací. Filda se aktivně věnuje parahokeji, ale chce sportovat i jinak, jako každý kluk v jeho věku. Rodina se obrátila na Nadační fond KlaPeto kvůli příspěvku na zakoupení sportovních chodidel. Letos ale bylo díky koronaviru všechno jinak. „Kvůli vládním nařízením jsme nemohli uspořádat výstup na Sněžku organizovaně, a tak šel poslední květnovou sobotu na nejvyšší českou horu každý sám za sebe. Ačkoli se k nám přidalo hodně lidí a hodně lidí si také koupilo benefiční tričko, důsledky korona krize byly znát i na vybrané částce,“ říkají zakladatelé NF KlaPeto Kateřina Klasnová a Jaroslav Petrouš. „Tímto bychom chtěli poděkovat zejména společnosti Rossmann, která Fílu zařadila do akce „Kde srdce pomáhá“, díky které jsme získali téměř 600 tisíc korun. Dalšími významnými sponzory letos byla společnost Handycars a také Hello bank. Náš dík ale patří každému, kdo navzdory těžké situaci nezapomněl na podporu nemocných dětí,“ dodává Klasnová a Petrouš.

dav

Celkem se podařilo shromáždit 1 383 354 korun. Fildovi peníze poslouží na sportovní chodidla od firmy Otto Bock v hodnotě 276 tisíc. Ty dostane Filda symbolicky k Vánocům tento týden přímo od zástupců nadačního fondu. Zbytek peněz KlaPeto rozdělí mezi dalších 42 dětí z celé republiky.

„Nejčastěji se na nás obracejí rodiče s dětmi s dětskou mozkovou obrnou nebo podobným typem postižení. Výjimkou nejsou sourozenci se zdravotním handicapem, často dvojčata a letos už podruhé nadělujeme rodině s trojčátky. Rodiny peníze nejčastěji využívají na neurorehabilitace ale také na elektrické vozíky, ortézy apod., které plně nehradí zdravotní pojišťovny. Žádostí máme vždy více, než jsme schopni pokrýt, ale jsme rádi, že i letos se podařila vybrat suma, která pomůže několika desítkám dětí,“ doplňuje Klasnová.

Další ročník charitativního výstupu na Sněžku plánuje Nadační fond KlaPeto opět na poslední květnovou sobotu 29. 5. 2021.

Anička Hrdinová

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pomáhejte s námi

Sháníme peníze na sportovní protézu pro Vendu Mikolina. Venda se narodil, navzdory všem lékařským vyšetřením, která nenaznačila jediný problém, s vrozenou vývojovou vadou mj. levé dolní končetiny. Od kolene dolu byla deformovaná, nevyvinutá, pro normální život nepoužitelná. Pro rodiče nebylo snadné rozhodnout se pro amputaci, ale odstraněním nefunkční končetiny umožnili Vaškovi žít plnhodnotný život. Venda je velký sportovec. Má rád jízdu na kole, florbal, míčové hry – hlavně fotbal. Za chrudimský plavecký klub jezdí nejen na závody paraplavání, ale i na závody, kde soupeří se zdravými dětmi. Za pomoci protézy se věnuje také sjezdovému lyžování.

Chceme pro Vendu vybrat 200 tisíc korun na sportovní protézu, kterou neproplácí pojišťovna. Více o Vendovi a celé akci se dozvíte zde.

Podpořte Vendu a další děti nákupem na e-shopu

Sháníme peníze na sportovní protézu pro Vendu Mikolina. Venda se narodil s vrozenou vývojovou vadou levé dolní končetiny. Od kolene dolů byla deformovaná a nevyvinutá. Pro rodiče nebylo snadné rozhodnout se pro amputaci, ale odstranění nefunkční končetiny Vaškovi umožnilo žít plnohodnotný život. Venda je velký sportovec. Má rád jízdu na kole, florbal, míčové hry, zejména hlavně fotbal. Za chrudimský plavecký klub jezdí nejen na závody paraplavání, ale i na závody, kde soupeří se zdravými dětmi. Za pomoci protézy se věnuje sjezdovému lyžování.

Chceme pro Vendu vybrat peníze na sportovní protézu, kterou neproplácí pojišťovna a sehnat peníze pro další handicapované děti. Více o Vendovi a celé akci se dozvíte zde.