Obdarovali jsme 49 dětí!

Na benefiční akci v sobotu 6. listopadu Nadační fond KlaPeto rozdal mezi 49 handicapovaných dětí téměř 1, 5 milionu korun. Peníze se podařilo shromáždit v rámci již devátého ročníku charitativního výstupu Na Sněžku pro trojčátka.

Ačkoli organizování posledních dvou ročníků poznamenal koronavirus a promítlo se to i do celkové vybrané částky, letos se podařilo sbírkou shromáždit téměř 1, 5 milionu korun – 1 441 605 korun.  Na nejvyšší českou horu se v květnu šlo pro tříletá trojčátka s dětskou mozkovou obrnou Amálku, Žofinku a Viktorku Hráčkovi. Holčičky získaly ze sbírky největší obnos – celkem 250 tisíc korun na neurorehabilitace. „Na naši organizaci si zvykly obracet zejména rodiny dětí s dětskou mozkovou obrnou nebo podobnými diagnózami a příspěvky nejčastěji chtějí na neurorehabilitace, které dětem velmi pomáhají, ale bohužel nejsou plně hrazeny pojišťovnami. S dětmi je přitom třeba cvičit neustále, takže jsou rodiny odkázány na to shánět každoročně i několik set tisíc korun,“ říkají zakladatelé Nadačního fondu KlaPeto Kateřina Klasnová a Jaroslav Petrouš. KlaPeto peníze z charitativní akce letos rozdělilo mezi celkem 49 dětí a drtivá většina z nich peníze využije na cvičení. „Že se ta dřina opravdu vyplatí je vidět na tom, že řada dětí, které podporujeme dlouhodobě, si už došla pro symbolický šek po svých. I trojčátka Hráčkova, kde lékaři předpokládali, že budou v podstatě ležáci, začínají dělat první krůčky,“ dodává Klasnová.

Nadační fond KlaPeto během devíti ročníků výstupu na Sněžku shromáždil více než 9, 5 milionu korun. „Zakládáme si na tom, že ani koruna z peněz, které nám lidé pošlou, nejde na režii. Sto procent jde na handicapované děti,“ uzavírají Klasnová s Petroušem.

Jubilejní – desátý ročník charitativního výstupu na Sněžku se uskuteční v sobotu 28. května 2022. Na handicapované děti lze přispívat na transparentní sbírkový účet Nadačního fondu KlaPeto číslo: 2001375049/2010 celoročně.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pomáhejte s námi

Sháníme peníze na sportovní protézu pro Vendu Mikolina. Venda se narodil, navzdory všem lékařským vyšetřením, která nenaznačila jediný problém, s vrozenou vývojovou vadou mj. levé dolní končetiny. Od kolene dolu byla deformovaná, nevyvinutá, pro normální život nepoužitelná. Pro rodiče nebylo snadné rozhodnout se pro amputaci, ale odstraněním nefunkční končetiny umožnili Vaškovi žít plnhodnotný život. Venda je velký sportovec. Má rád jízdu na kole, florbal, míčové hry – hlavně fotbal. Za chrudimský plavecký klub jezdí nejen na závody paraplavání, ale i na závody, kde soupeří se zdravými dětmi. Za pomoci protézy se věnuje také sjezdovému lyžování.

Chceme pro Vendu vybrat 200 tisíc korun na sportovní protézu, kterou neproplácí pojišťovna. Více o Vendovi a celé akci se dozvíte zde.

Podpořte Vendu a další děti nákupem na e-shopu

Sháníme peníze na sportovní protézu pro Vendu Mikolina. Venda se narodil s vrozenou vývojovou vadou levé dolní končetiny. Od kolene dolů byla deformovaná a nevyvinutá. Pro rodiče nebylo snadné rozhodnout se pro amputaci, ale odstranění nefunkční končetiny Vaškovi umožnilo žít plnohodnotný život. Venda je velký sportovec. Má rád jízdu na kole, florbal, míčové hry, zejména hlavně fotbal. Za chrudimský plavecký klub jezdí nejen na závody paraplavání, ale i na závody, kde soupeří se zdravými dětmi. Za pomoci protézy se věnuje sjezdovému lyžování.

Chceme pro Vendu vybrat peníze na sportovní protézu, kterou neproplácí pojišťovna a sehnat peníze pro další handicapované děti. Více o Vendovi a celé akci se dozvíte zde.