Obdarovali jsme 49 dětí!

Na benefiční akci v sobotu 6. listopadu Nadační fond KlaPeto rozdal mezi 49 handicapovaných dětí téměř 1, 5 milionu korun. Peníze se podařilo shromáždit v rámci již devátého ročníku charitativního výstupu Na Sněžku pro trojčátka.

Ačkoli organizování posledních dvou ročníků poznamenal koronavirus a promítlo se to i do celkové vybrané částky, letos se podařilo sbírkou shromáždit téměř 1, 5 milionu korun – 1 441 605 korun.  Na nejvyšší českou horu se v květnu šlo pro tříletá trojčátka s dětskou mozkovou obrnou Amálku, Žofinku a Viktorku Hráčkovi. Holčičky získaly ze sbírky největší obnos – celkem 250 tisíc korun na neurorehabilitace. „Na naši organizaci si zvykly obracet zejména rodiny dětí s dětskou mozkovou obrnou nebo podobnými diagnózami a příspěvky nejčastěji chtějí na neurorehabilitace, které dětem velmi pomáhají, ale bohužel nejsou plně hrazeny pojišťovnami. S dětmi je přitom třeba cvičit neustále, takže jsou rodiny odkázány na to shánět každoročně i několik set tisíc korun,“ říkají zakladatelé Nadačního fondu KlaPeto Kateřina Klasnová a Jaroslav Petrouš. KlaPeto peníze z charitativní akce letos rozdělilo mezi celkem 49 dětí a drtivá většina z nich peníze využije na cvičení. „Že se ta dřina opravdu vyplatí je vidět na tom, že řada dětí, které podporujeme dlouhodobě, si už došla pro symbolický šek po svých. I trojčátka Hráčkova, kde lékaři předpokládali, že budou v podstatě ležáci, začínají dělat první krůčky,“ dodává Klasnová.

Nadační fond KlaPeto během devíti ročníků výstupu na Sněžku shromáždil více než 9, 5 milionu korun. „Zakládáme si na tom, že ani koruna z peněz, které nám lidé pošlou, nejde na režii. Sto procent jde na handicapované děti,“ uzavírají Klasnová s Petroušem.

Jubilejní – desátý ročník charitativního výstupu na Sněžku se uskuteční v sobotu 28. května 2022. Na handicapované děti lze přispívat na transparentní sbírkový účet Nadačního fondu KlaPeto číslo: 2001375049/2010 celoročně.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pomáhejte s námi

Sháníme peníze na vozíčky pro dvojčátka Amálku a Natálku Provazníkovi s dětskou mozkovou obrnou. Dětská mozková obrna znamená pro dítě celoživotní dřinu v podobě cvičení. A pro rodiče nikdy nekončící stres se sháněním finančních prostředků na rehabilitace, léky a kompenzační a zdravotnické pomůcky.

Rodiče nyní pro dvojčátka shánějí finanční pomoc na pořízení invalidních vozíků, na které mají podle pojišťovny nárok až za dva roky! Více o dvojčátkách a celé akci se dozvíte zde.

Podpořte Amálku a Natálku nákupem na e-shopu

Sháníme peníze na vozíčky pro dvojčátka Amálku a Natálku Provazníkovi s dětskou mozkovou obrnou. Dětská mozková obrna znamená pro dítě celoživotní dřinu v podobě cvičení. A pro rodiče nikdy nekončící stres se sháněním finančních prostředků na rehabilitace, léky a kompenzační a zdravotnické pomůcky.

Rodiče nyní pro dvojčátka shánějí finanční pomoc na pořízení invalidních vozíků, na které mají podle pojišťovny nárok až za dva roky! Více o dvojčátkách a celé akci se dozvíte zde.