Obdarovali jsme 49 dětí!

Na benefiční akci v sobotu 6. listopadu Nadační fond KlaPeto rozdal mezi 49 handicapovaných dětí téměř 1, 5 milionu korun. Peníze se podařilo shromáždit v rámci již devátého ročníku charitativního výstupu Na Sněžku pro trojčátka.

Ačkoli organizování posledních dvou ročníků poznamenal koronavirus a promítlo se to i do celkové vybrané částky, letos se podařilo sbírkou shromáždit téměř 1, 5 milionu korun – 1 441 605 korun.  Na nejvyšší českou horu se v květnu šlo pro tříletá trojčátka s dětskou mozkovou obrnou Amálku, Žofinku a Viktorku Hráčkovi. Holčičky získaly ze sbírky největší obnos – celkem 250 tisíc korun na neurorehabilitace. „Na naši organizaci si zvykly obracet zejména rodiny dětí s dětskou mozkovou obrnou nebo podobnými diagnózami a příspěvky nejčastěji chtějí na neurorehabilitace, které dětem velmi pomáhají, ale bohužel nejsou plně hrazeny pojišťovnami. S dětmi je přitom třeba cvičit neustále, takže jsou rodiny odkázány na to shánět každoročně i několik set tisíc korun,“ říkají zakladatelé Nadačního fondu KlaPeto Kateřina Klasnová a Jaroslav Petrouš. KlaPeto peníze z charitativní akce letos rozdělilo mezi celkem 49 dětí a drtivá většina z nich peníze využije na cvičení. „Že se ta dřina opravdu vyplatí je vidět na tom, že řada dětí, které podporujeme dlouhodobě, si už došla pro symbolický šek po svých. I trojčátka Hráčkova, kde lékaři předpokládali, že budou v podstatě ležáci, začínají dělat první krůčky,“ dodává Klasnová.

Nadační fond KlaPeto během devíti ročníků výstupu na Sněžku shromáždil více než 9, 5 milionu korun. „Zakládáme si na tom, že ani koruna z peněz, které nám lidé pošlou, nejde na režii. Sto procent jde na handicapované děti,“ uzavírají Klasnová s Petroušem.

Jubilejní – desátý ročník charitativního výstupu na Sněžku se uskuteční v sobotu 28. května 2022. Na handicapované děti lze přispívat na transparentní sbírkový účet Nadačního fondu KlaPeto číslo: 2001375049/2010 celoročně.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pomáhejte s námi

Tomášek Fiala se narodil v prosinci 2019 jako zcela zdravé a veselé miminko s porodní váhou čtyři kila. Teprve po roce se rodiče dozvěděli strašnou diagnózu – jejich chlapeček trpí spinální svalovou atrofií a nedožije se více než dvou let. Podruhé se Tomášek narodil, když se jeho rodičům podařilo na pojišťovně vydupat lék, díky kterému dostal druhou šanci. Tomáška ale čeká náročná a finančně nákladná léčba. Aby se zvedl z vozíčku, potřebuje intenzivně cvičit. Chceme pro Tomáška vybrat 250 tisíc korun na neurorehabilitace, které neproplácí pojišťovna.

Podpořte Tomáška nákupem na e-shopu

Tomášek Fiala se narodil v prosinci 2019 jako zcela zdravé a veselé miminko s porodní váhou čtyři kila. Teprve po roce se rodiče dozvěděli strašnou diagnózu – jejich chlapeček trpí spinální svalovou atrofií a nedožije se více než dvou let. Podruhé se Tomášek narodil, když se jeho rodičům podařilo na pojišťovně vydupat lék, díky kterému dostal druhou šanci. Tomáška ale čeká náročná a finančně nákladná léčba. Aby se zvedl z vozíčku, potřebuje intenzivně cvičit. Chceme pro Tomáška vybrat 250 tisíc korun na neurorehabilitace, které neproplácí pojišťovna.