Filip vyšel 375 schodů na Sněžku!

Letos bylo kvůli koronaviru vše jinak, ale i tak měl výstup na Sněžku úspěch. Přidalo se k nám opravdu hodně lidí a protože se šlo individuálně, chodili na nejvyšší českou horu během celého dne. Lidí v tričku Na Sněžku pro Fílu jsme potkali po cestě hodně a další nám posílají fotky svého výstupu na fcb. Je dojemné, že kdo se nevydal do Pece, udělal si svůj soukromý výstup nebo výlet v benefičním tričku. Lidé nám posílají fotky z celé ČR. Všichni se ale těší na příští rok, který snad už proběhne normálně.

Na Sněžku se vydala i řada amputářů a našich handicapovaných ”KlaPeto dětiček”. Některé jely lanovkou, jiné vynesli rodiče nebo šerpové. S Jaroslavem jsme šli poprvé přes Růžovou horu a nikoli Obří důl. Pro lidi po amputaci je cesta plná kamenů dost náročná, ale Jaroslav i ostatní amputáři to zvládli. A hlavně hrdina dne – Filip Veselý – vyšlápl neuvěřitelných 375 prudkých schodů a setkal se s námi na vrcholu! Po cestě mu padaly nohy – tedy protézy a bolely ho pahýly, ale nevzdal to. Je to skutečně bojovník.

Přes velký zájem se ale letos prodalo mnohem méně benefičních triček. Loni jsme jich prodali skoro 3 500, letos zatím jen 1600. Také peněz jsme pro Fildu a ostatní handicapované děti vybrali mnohem méně (zatím cca 600 tisíc korun – loni celkem 1,7 milionu korun a pomohli jsme 40 dětem). Přitom žádostí o pomoc máme více než jindy. Sbírka stále běží a lidé mohou přispívat jak koupí benefičního trička na www.klapeto.eu, tak libovolnou částkou na náš transparentní sbírkový účet: 2001375049/2010

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pomáhejte s námi

Sháníme peníze na sportovní protézu pro Vendu Mikolina. Venda se narodil, navzdory všem lékařským vyšetřením, která nenaznačila jediný problém, s vrozenou vývojovou vadou mj. levé dolní končetiny. Od kolene dolu byla deformovaná, nevyvinutá, pro normální život nepoužitelná. Pro rodiče nebylo snadné rozhodnout se pro amputaci, ale odstraněním nefunkční končetiny umožnili Vaškovi žít plnhodnotný život. Venda je velký sportovec. Má rád jízdu na kole, florbal, míčové hry – hlavně fotbal. Za chrudimský plavecký klub jezdí nejen na závody paraplavání, ale i na závody, kde soupeří se zdravými dětmi. Za pomoci protézy se věnuje také sjezdovému lyžování.

Chceme pro Vendu vybrat 200 tisíc korun na sportovní protézu, kterou neproplácí pojišťovna. Více o Vendovi a celé akci se dozvíte zde.

Podpořte Vendu a další děti nákupem na e-shopu

Sháníme peníze na sportovní protézu pro Vendu Mikolina. Venda se narodil s vrozenou vývojovou vadou levé dolní končetiny. Od kolene dolů byla deformovaná a nevyvinutá. Pro rodiče nebylo snadné rozhodnout se pro amputaci, ale odstranění nefunkční končetiny Vaškovi umožnilo žít plnohodnotný život. Venda je velký sportovec. Má rád jízdu na kole, florbal, míčové hry, zejména hlavně fotbal. Za chrudimský plavecký klub jezdí nejen na závody paraplavání, ale i na závody, kde soupeří se zdravými dětmi. Za pomoci protézy se věnuje sjezdovému lyžování.

Chceme pro Vendu vybrat peníze na sportovní protézu, kterou neproplácí pojišťovna a sehnat peníze pro další handicapované děti. Více o Vendovi a celé akci se dozvíte zde.