Filip vyšel 375 schodů na Sněžku!

Letos bylo kvůli koronaviru vše jinak, ale i tak měl výstup na Sněžku úspěch. Přidalo se k nám opravdu hodně lidí a protože se šlo individuálně, chodili na nejvyšší českou horu během celého dne. Lidí v tričku Na Sněžku pro Fílu jsme potkali po cestě hodně a další nám posílají fotky svého výstupu na fcb. Je dojemné, že kdo se nevydal do Pece, udělal si svůj soukromý výstup nebo výlet v benefičním tričku. Lidé nám posílají fotky z celé ČR. Všichni se ale těší na příští rok, který snad už proběhne normálně.

Na Sněžku se vydala i řada amputářů a našich handicapovaných ”KlaPeto dětiček”. Některé jely lanovkou, jiné vynesli rodiče nebo šerpové. S Jaroslavem jsme šli poprvé přes Růžovou horu a nikoli Obří důl. Pro lidi po amputaci je cesta plná kamenů dost náročná, ale Jaroslav i ostatní amputáři to zvládli. A hlavně hrdina dne – Filip Veselý – vyšlápl neuvěřitelných 375 prudkých schodů a setkal se s námi na vrcholu! Po cestě mu padaly nohy – tedy protézy a bolely ho pahýly, ale nevzdal to. Je to skutečně bojovník.

Přes velký zájem se ale letos prodalo mnohem méně benefičních triček. Loni jsme jich prodali skoro 3 500, letos zatím jen 1600. Také peněz jsme pro Fildu a ostatní handicapované děti vybrali mnohem méně (zatím cca 600 tisíc korun – loni celkem 1,7 milionu korun a pomohli jsme 40 dětem). Přitom žádostí o pomoc máme více než jindy. Sbírka stále běží a lidé mohou přispívat jak koupí benefičního trička na www.klapeto.eu, tak libovolnou částkou na náš transparentní sbírkový účet: 2001375049/2010

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pomáhejte s námi

Tomášek Fiala se narodil v prosinci 2019 jako zcela zdravé a veselé miminko s porodní váhou čtyři kila. Teprve po roce se rodiče dozvěděli strašnou diagnózu – jejich chlapeček trpí spinální svalovou atrofií a nedožije se více než dvou let. Podruhé se Tomášek narodil, když se jeho rodičům podařilo na pojišťovně vydupat lék, díky kterému dostal druhou šanci. Tomáška ale čeká náročná a finančně nákladná léčba. Aby se zvedl z vozíčku, potřebuje intenzivně cvičit. Chceme pro Tomáška vybrat 250 tisíc korun na neurorehabilitace, které neproplácí pojišťovna.

Podpořte Tomáška nákupem na e-shopu

Tomášek Fiala se narodil v prosinci 2019 jako zcela zdravé a veselé miminko s porodní váhou čtyři kila. Teprve po roce se rodiče dozvěděli strašnou diagnózu – jejich chlapeček trpí spinální svalovou atrofií a nedožije se více než dvou let. Podruhé se Tomášek narodil, když se jeho rodičům podařilo na pojišťovně vydupat lék, díky kterému dostal druhou šanci. Tomáška ale čeká náročná a finančně nákladná léčba. Aby se zvedl z vozíčku, potřebuje intenzivně cvičit. Chceme pro Tomáška vybrat 250 tisíc korun na neurorehabilitace, které neproplácí pojišťovna.