Vojtíšek má první protézku

protezky 4

Tento týden byli rodiče malého Vojtíška v Ortetoca v Motole a Vojtíšek dostal na kratší z amputovaných nožiček první protézu. „Pan Černý, který má na starosti Vojtíškovy protézky, nám ukázal první protézku. Vojtíšek měl skvělou náladu, zatímco Štěpánek celou dobu spinkal,“ popisuje první návštěvu u protetika maminka dvojčátek Miriam Měsková. Protézka byla nejprve trošku těsná a tlačila v tříslech a proto se musela trošku upravit, aby seděla. „Vojta byl ale naprosto k sežrání. Celá ta procedura trvala dobře dvě hodiny a on si celou dobu jen povídal a smál se na všechno a všechny kolem. Kolikrát byl tak ukecaný, až z toho uši v čekárně zaléhaly,“ říká Miriam.

protezky 1

Protézka se prodloužila o zhruba jeden centimetr, rozšířil se vnitřek a zabrousila se, aby dobře seděla. Ještě se vytvořil odlitek, aby se až z této vyroste, dala vytvořit další během chvilky. Vojtíšek vydržel celou proceduru a usnul až na konci celého toho kolotoče.

Maminka Vojtíška je ráda, že si její syn na protézku rychle zvyknul a teď už s ní pracuje, jako by jí měl odjakživa. „Sedí mu dobře, jen se musím naučit ji na něj nainstalovat. Ještě se šije návlek, díky kterému se bude pohodlně nasazovat,“ dodává Miriam.

Vojtíškovi musely být nožičky amputovány tři dny po porodu.

Chcete Vojtíškovi pomoci?

 

Jedna odpověď

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pomáhejte s námi

Sháníme peníze na sportovní protézu pro Vendu Mikolina. Venda se narodil, navzdory všem lékařským vyšetřením, která nenaznačila jediný problém, s vrozenou vývojovou vadou mj. levé dolní končetiny. Od kolene dolu byla deformovaná, nevyvinutá, pro normální život nepoužitelná. Pro rodiče nebylo snadné rozhodnout se pro amputaci, ale odstraněním nefunkční končetiny umožnili Vaškovi žít plnhodnotný život. Venda je velký sportovec. Má rád jízdu na kole, florbal, míčové hry – hlavně fotbal. Za chrudimský plavecký klub jezdí nejen na závody paraplavání, ale i na závody, kde soupeří se zdravými dětmi. Za pomoci protézy se věnuje také sjezdovému lyžování.

Chceme pro Vendu vybrat 200 tisíc korun na sportovní protézu, kterou neproplácí pojišťovna. Více o Vendovi a celé akci se dozvíte zde.

Podpořte Vendu a další děti nákupem na e-shopu

Sháníme peníze na sportovní protézu pro Vendu Mikolina. Venda se narodil s vrozenou vývojovou vadou levé dolní končetiny. Od kolene dolů byla deformovaná a nevyvinutá. Pro rodiče nebylo snadné rozhodnout se pro amputaci, ale odstranění nefunkční končetiny Vaškovi umožnilo žít plnohodnotný život. Venda je velký sportovec. Má rád jízdu na kole, florbal, míčové hry, zejména hlavně fotbal. Za chrudimský plavecký klub jezdí nejen na závody paraplavání, ale i na závody, kde soupeří se zdravými dětmi. Za pomoci protézy se věnuje sjezdovému lyžování.

Chceme pro Vendu vybrat peníze na sportovní protézu, kterou neproplácí pojišťovna a sehnat peníze pro další handicapované děti. Více o Vendovi a celé akci se dozvíte zde.