Vojtíšek má první protézku

protezky 4

Tento týden byli rodiče malého Vojtíška v Ortetoca v Motole a Vojtíšek dostal na kratší z amputovaných nožiček první protézu. „Pan Černý, který má na starosti Vojtíškovy protézky, nám ukázal první protézku. Vojtíšek měl skvělou náladu, zatímco Štěpánek celou dobu spinkal,“ popisuje první návštěvu u protetika maminka dvojčátek Miriam Měsková. Protézka byla nejprve trošku těsná a tlačila v tříslech a proto se musela trošku upravit, aby seděla. „Vojta byl ale naprosto k sežrání. Celá ta procedura trvala dobře dvě hodiny a on si celou dobu jen povídal a smál se na všechno a všechny kolem. Kolikrát byl tak ukecaný, až z toho uši v čekárně zaléhaly,“ říká Miriam.

protezky 1

Protézka se prodloužila o zhruba jeden centimetr, rozšířil se vnitřek a zabrousila se, aby dobře seděla. Ještě se vytvořil odlitek, aby se až z této vyroste, dala vytvořit další během chvilky. Vojtíšek vydržel celou proceduru a usnul až na konci celého toho kolotoče.

Maminka Vojtíška je ráda, že si její syn na protézku rychle zvyknul a teď už s ní pracuje, jako by jí měl odjakživa. „Sedí mu dobře, jen se musím naučit ji na něj nainstalovat. Ještě se šije návlek, díky kterému se bude pohodlně nasazovat,“ dodává Miriam.

Vojtíškovi musely být nožičky amputovány tři dny po porodu.

Chcete Vojtíškovi pomoci?

 

Jedna odpověď

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pomáhejte s námi

Tomášek Fiala se narodil v prosinci 2019 jako zcela zdravé a veselé miminko s porodní váhou čtyři kila. Teprve po roce se rodiče dozvěděli strašnou diagnózu – jejich chlapeček trpí spinální svalovou atrofií a nedožije se více než dvou let. Podruhé se Tomášek narodil, když se jeho rodičům podařilo na pojišťovně vydupat lék, díky kterému dostal druhou šanci. Tomáška ale čeká náročná a finančně nákladná léčba. Aby se zvedl z vozíčku, potřebuje intenzivně cvičit. Chceme pro Tomáška vybrat 250 tisíc korun na neurorehabilitace, které neproplácí pojišťovna.

Podpořte Tomáška nákupem na e-shopu

Tomášek Fiala se narodil v prosinci 2019 jako zcela zdravé a veselé miminko s porodní váhou čtyři kila. Teprve po roce se rodiče dozvěděli strašnou diagnózu – jejich chlapeček trpí spinální svalovou atrofií a nedožije se více než dvou let. Podruhé se Tomášek narodil, když se jeho rodičům podařilo na pojišťovně vydupat lék, díky kterému dostal druhou šanci. Tomáška ale čeká náročná a finančně nákladná léčba. Aby se zvedl z vozíčku, potřebuje intenzivně cvičit. Chceme pro Tomáška vybrat 250 tisíc korun na neurorehabilitace, které neproplácí pojišťovna.