Už brzy rozdáme peníze dětem!

Akce Na Sněžku pro Matýska pomůže dvaceti dvěma handicapovaným dětem!

V pátek 2. listopadu rozdá Nadační fond KlaPeto symbolické šeky rodinám s handicapovanými dětmi. Díky obrovské solidaritě především drobných dárců se podařilo během šestého ročníku charitativního výstupu na Sněžku shromáždit více než 1 200 000 korun. Peníze pomohou, kromě Matýska, pro kterého se akce konala, dalším dvaceti jedna dětem.

 

„Máme obrovskou radost, protože se nám každý rok daří obdarovat více dětí. Bohužel, ale ani zdaleka nejsme schopni pomoci všem, kdo se na nás obrací. Je to velká výzva do další práce,“ říkají zakladatelé NF KlaPeto Kateřina Klasnová a Jaroslav Petrouš. Výstupu na Sněžku se 26. května zúčastnilo na dva tisíce lidí a podařilo se vybrat více než 1, 2 milionu korun, které do poslední koruny pomohou handicapovaným dětem.

Letošní ročník se konal pro dnes dvouletého Matýska Sivaka, kterému navždy změnila život neznámá zánětlivá choroba. Jako miminku mu musela být amputována noha a ruka a v důsledku kómatu má Matýsek poškozen také mozek. Svůj život si ale vybojoval a společně s rodiči bojuje statečně dál. Rodina obdržela šek na 165 tisíc již v květnu.

 

Dalším dvaceti jedna dětem přispěje NF KlaPeto v listopadu. „Sešly se nám žádosti od rodin s dětmi s onkologickým nemocněním, po amputaci, s poškozením míchy, se závažným stavem po utonutí či po těžkém porodu a s vzácnými genetickými mutacemi. Drtivá většina žádostí ale byla opět pro děti s dětskou mozkovou obrnou,“ upřesňuje Klasnová. Všechny děti dostanou od Nadačního fondu KlaPeto příspěvek 50 tisíc korun, nejčastěji na rehabilitace a kompenzační pomůcky, které nehradí pojišťovna, případně jako příspěvek na automobil. Nadační fond KlaPeto rozdá symbolické šeky rodinám s těžce zdravotně postiženými dětmi na slavnostním večeru v pátek 2 listopadu.

 

Tradici výstupu na Sněžku založil handicapovaný atlet, Jaroslav Petrouš, když v roce 2013, necelé dva roky po vysoké nadkolenní amputaci, vyšel poprvé Sněžku pro stejně zdravotně postiženou Simonku. Od té doby se akce účastní stále více lidí, jak zdravých, tak handicapovaných. Sedmý ročník je naplánován jako vždy na poslední květnovou sobotu – 25. 5. 2019 a pro velký úspěch bude podruhé doplněn o hudební festival Handicap Fest. Již nyní je jisté, že v Peci pod Sněžkou opět vystoupí oblíbená kapela The Tap Tap.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pomáhejte s námi

Tomášek Fiala se narodil v prosinci 2019 jako zcela zdravé a veselé miminko s porodní váhou čtyři kila. Teprve po roce se rodiče dozvěděli strašnou diagnózu – jejich chlapeček trpí spinální svalovou atrofií a nedožije se více než dvou let. Podruhé se Tomášek narodil, když se jeho rodičům podařilo na pojišťovně vydupat lék, díky kterému dostal druhou šanci. Tomáška ale čeká náročná a finančně nákladná léčba. Aby se zvedl z vozíčku, potřebuje intenzivně cvičit. Chceme pro Tomáška vybrat 250 tisíc korun na neurorehabilitace, které neproplácí pojišťovna.

Podpořte Tomáška nákupem na e-shopu

Tomášek Fiala se narodil v prosinci 2019 jako zcela zdravé a veselé miminko s porodní váhou čtyři kila. Teprve po roce se rodiče dozvěděli strašnou diagnózu – jejich chlapeček trpí spinální svalovou atrofií a nedožije se více než dvou let. Podruhé se Tomášek narodil, když se jeho rodičům podařilo na pojišťovně vydupat lék, díky kterému dostal druhou šanci. Tomáška ale čeká náročná a finančně nákladná léčba. Aby se zvedl z vozíčku, potřebuje intenzivně cvičit. Chceme pro Tomáška vybrat 250 tisíc korun na neurorehabilitace, které neproplácí pojišťovna.