Už brzy rozdáme peníze dětem!

Akce Na Sněžku pro Matýska pomůže dvaceti dvěma handicapovaným dětem!

V pátek 2. listopadu rozdá Nadační fond KlaPeto symbolické šeky rodinám s handicapovanými dětmi. Díky obrovské solidaritě především drobných dárců se podařilo během šestého ročníku charitativního výstupu na Sněžku shromáždit více než 1 200 000 korun. Peníze pomohou, kromě Matýska, pro kterého se akce konala, dalším dvaceti jedna dětem.

 

„Máme obrovskou radost, protože se nám každý rok daří obdarovat více dětí. Bohužel, ale ani zdaleka nejsme schopni pomoci všem, kdo se na nás obrací. Je to velká výzva do další práce,“ říkají zakladatelé NF KlaPeto Kateřina Klasnová a Jaroslav Petrouš. Výstupu na Sněžku se 26. května zúčastnilo na dva tisíce lidí a podařilo se vybrat více než 1, 2 milionu korun, které do poslední koruny pomohou handicapovaným dětem.

Letošní ročník se konal pro dnes dvouletého Matýska Sivaka, kterému navždy změnila život neznámá zánětlivá choroba. Jako miminku mu musela být amputována noha a ruka a v důsledku kómatu má Matýsek poškozen také mozek. Svůj život si ale vybojoval a společně s rodiči bojuje statečně dál. Rodina obdržela šek na 165 tisíc již v květnu.

 

Dalším dvaceti jedna dětem přispěje NF KlaPeto v listopadu. „Sešly se nám žádosti od rodin s dětmi s onkologickým nemocněním, po amputaci, s poškozením míchy, se závažným stavem po utonutí či po těžkém porodu a s vzácnými genetickými mutacemi. Drtivá většina žádostí ale byla opět pro děti s dětskou mozkovou obrnou,“ upřesňuje Klasnová. Všechny děti dostanou od Nadačního fondu KlaPeto příspěvek 50 tisíc korun, nejčastěji na rehabilitace a kompenzační pomůcky, které nehradí pojišťovna, případně jako příspěvek na automobil. Nadační fond KlaPeto rozdá symbolické šeky rodinám s těžce zdravotně postiženými dětmi na slavnostním večeru v pátek 2 listopadu.

 

Tradici výstupu na Sněžku založil handicapovaný atlet, Jaroslav Petrouš, když v roce 2013, necelé dva roky po vysoké nadkolenní amputaci, vyšel poprvé Sněžku pro stejně zdravotně postiženou Simonku. Od té doby se akce účastní stále více lidí, jak zdravých, tak handicapovaných. Sedmý ročník je naplánován jako vždy na poslední květnovou sobotu – 25. 5. 2019 a pro velký úspěch bude podruhé doplněn o hudební festival Handicap Fest. Již nyní je jisté, že v Peci pod Sněžkou opět vystoupí oblíbená kapela The Tap Tap.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pomáhejte s námi

Sháníme peníze na sportovní protézu pro Vendu Mikolina. Venda se narodil, navzdory všem lékařským vyšetřením, která nenaznačila jediný problém, s vrozenou vývojovou vadou mj. levé dolní končetiny. Od kolene dolu byla deformovaná, nevyvinutá, pro normální život nepoužitelná. Pro rodiče nebylo snadné rozhodnout se pro amputaci, ale odstraněním nefunkční končetiny umožnili Vaškovi žít plnhodnotný život. Venda je velký sportovec. Má rád jízdu na kole, florbal, míčové hry – hlavně fotbal. Za chrudimský plavecký klub jezdí nejen na závody paraplavání, ale i na závody, kde soupeří se zdravými dětmi. Za pomoci protézy se věnuje také sjezdovému lyžování.

Chceme pro Vendu vybrat 200 tisíc korun na sportovní protézu, kterou neproplácí pojišťovna. Více o Vendovi a celé akci se dozvíte zde.

Podpořte Vendu a další děti nákupem na e-shopu

Sháníme peníze na sportovní protézu pro Vendu Mikolina. Venda se narodil s vrozenou vývojovou vadou levé dolní končetiny. Od kolene dolů byla deformovaná a nevyvinutá. Pro rodiče nebylo snadné rozhodnout se pro amputaci, ale odstranění nefunkční končetiny Vaškovi umožnilo žít plnohodnotný život. Venda je velký sportovec. Má rád jízdu na kole, florbal, míčové hry, zejména hlavně fotbal. Za chrudimský plavecký klub jezdí nejen na závody paraplavání, ale i na závody, kde soupeří se zdravými dětmi. Za pomoci protézy se věnuje sjezdovému lyžování.

Chceme pro Vendu vybrat peníze na sportovní protézu, kterou neproplácí pojišťovna a sehnat peníze pro další handicapované děti. Více o Vendovi a celé akci se dozvíte zde.