Terezka a Míša v ADELI

ADELI Medical Center ve slovenských Piešťanech je vyhlášené v celé Evropě. Toto mezinárodní specializované rehabilitační centrum, které převedlo poznatky z kosmického výzkumu na praktické využití pro těžce zdravotně postižené, nabízí intenzivní, komplexní a individuální terapeutický program.Cvičení pro astronauty (aby jim neatrofovalo svalstvo), dnes pomáhá dětem i dospělým po dětské mozkové obrně, mozkové příhodě, poranění a poškození mozku atd.
Náš nadační fond s ADELI spolupracuje. Některé finanční příspěvky z našeho charitativního výstupu na Sněžku rodiče handicapovaných dětí použili právě na pobyt v tomto centru moderní neurorehabilitace (pojišťovna totiž léčebnou kůru nehradí). Už podruhé jsme z benefičního výstupu na Sněžku mohli obdarovat např. Míšu Terezku (DMO) a Terezku Vargovou (onemocnění mozku). Oni i jejich rodiče se shodnou na tom, že je to pěkná dřina, ale výsledek stojí za to. Kromě dřiny ve speciálních oblecích, jsou ale i procedury, které děti baví. Míša se těší na cvičení na obřím míči a Terezka zase na oxygenoterapii v hyperbarické komoře (simuluje se hloubka 11 metrů pod vodou a dýchá se 100 % kyslík), po které se cítí skvěle. Oba dělají obrovské pokroky a my máme radost, že na tom máme také drobný podíl … 

spider2

MisaA4MisaA2

komoraA2TerezkaA2

TerezkaA1

spider1

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pomáhejte s námi

Tomášek Fiala se narodil v prosinci 2019 jako zcela zdravé a veselé miminko s porodní váhou čtyři kila. Teprve po roce se rodiče dozvěděli strašnou diagnózu – jejich chlapeček trpí spinální svalovou atrofií a nedožije se více než dvou let. Podruhé se Tomášek narodil, když se jeho rodičům podařilo na pojišťovně vydupat lék, díky kterému dostal druhou šanci. Tomáška ale čeká náročná a finančně nákladná léčba. Aby se zvedl z vozíčku, potřebuje intenzivně cvičit. Chceme pro Tomáška vybrat 250 tisíc korun na neurorehabilitace, které neproplácí pojišťovna.

Podpořte Tomáška nákupem na e-shopu

Tomášek Fiala se narodil v prosinci 2019 jako zcela zdravé a veselé miminko s porodní váhou čtyři kila. Teprve po roce se rodiče dozvěděli strašnou diagnózu – jejich chlapeček trpí spinální svalovou atrofií a nedožije se více než dvou let. Podruhé se Tomášek narodil, když se jeho rodičům podařilo na pojišťovně vydupat lék, díky kterému dostal druhou šanci. Tomáška ale čeká náročná a finančně nákladná léčba. Aby se zvedl z vozíčku, potřebuje intenzivně cvičit. Chceme pro Tomáška vybrat 250 tisíc korun na neurorehabilitace, které neproplácí pojišťovna.