Terezka a Míša v ADELI

ADELI Medical Center ve slovenských Piešťanech je vyhlášené v celé Evropě. Toto mezinárodní specializované rehabilitační centrum, které převedlo poznatky z kosmického výzkumu na praktické využití pro těžce zdravotně postižené, nabízí intenzivní, komplexní a individuální terapeutický program.Cvičení pro astronauty (aby jim neatrofovalo svalstvo), dnes pomáhá dětem i dospělým po dětské mozkové obrně, mozkové příhodě, poranění a poškození mozku atd.
Náš nadační fond s ADELI spolupracuje. Některé finanční příspěvky z našeho charitativního výstupu na Sněžku rodiče handicapovaných dětí použili právě na pobyt v tomto centru moderní neurorehabilitace (pojišťovna totiž léčebnou kůru nehradí). Už podruhé jsme z benefičního výstupu na Sněžku mohli obdarovat např. Míšu Terezku (DMO) a Terezku Vargovou (onemocnění mozku). Oni i jejich rodiče se shodnou na tom, že je to pěkná dřina, ale výsledek stojí za to. Kromě dřiny ve speciálních oblecích, jsou ale i procedury, které děti baví. Míša se těší na cvičení na obřím míči a Terezka zase na oxygenoterapii v hyperbarické komoře (simuluje se hloubka 11 metrů pod vodou a dýchá se 100 % kyslík), po které se cítí skvěle. Oba dělají obrovské pokroky a my máme radost, že na tom máme také drobný podíl … 

spider2

MisaA4MisaA2

komoraA2TerezkaA2

TerezkaA1

spider1

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pomáhejte s námi

Sháníme peníze na sportovní protézu pro Vendu Mikolina. Venda se narodil, navzdory všem lékařským vyšetřením, která nenaznačila jediný problém, s vrozenou vývojovou vadou mj. levé dolní končetiny. Od kolene dolu byla deformovaná, nevyvinutá, pro normální život nepoužitelná. Pro rodiče nebylo snadné rozhodnout se pro amputaci, ale odstraněním nefunkční končetiny umožnili Vaškovi žít plnhodnotný život. Venda je velký sportovec. Má rád jízdu na kole, florbal, míčové hry – hlavně fotbal. Za chrudimský plavecký klub jezdí nejen na závody paraplavání, ale i na závody, kde soupeří se zdravými dětmi. Za pomoci protézy se věnuje také sjezdovému lyžování.

Chceme pro Vendu vybrat 200 tisíc korun na sportovní protézu, kterou neproplácí pojišťovna. Více o Vendovi a celé akci se dozvíte zde.

Podpořte Vendu a další děti nákupem na e-shopu

Sháníme peníze na sportovní protézu pro Vendu Mikolina. Venda se narodil s vrozenou vývojovou vadou levé dolní končetiny. Od kolene dolů byla deformovaná a nevyvinutá. Pro rodiče nebylo snadné rozhodnout se pro amputaci, ale odstranění nefunkční končetiny Vaškovi umožnilo žít plnohodnotný život. Venda je velký sportovec. Má rád jízdu na kole, florbal, míčové hry, zejména hlavně fotbal. Za chrudimský plavecký klub jezdí nejen na závody paraplavání, ale i na závody, kde soupeří se zdravými dětmi. Za pomoci protézy se věnuje sjezdovému lyžování.

Chceme pro Vendu vybrat peníze na sportovní protézu, kterou neproplácí pojišťovna a sehnat peníze pro další handicapované děti. Více o Vendovi a celé akci se dozvíte zde.