Postižení lidé: Sociální reforma je průšvih

25. 4. 2013 | Deník | (zpd)


Praha – Za nevalné účasti zákonodárců, zato s nadprůměrným počtem hostí z řad zdravotně postižených osob se včera ve sněmovně konal seminář Postavení osob s těžkým zdravotním postižením po sociální reformě. „Zaznělo mnohokrát, že sociální reforma této vlády zcela rozvrátila stav, který platil do počátku roku 2012 a který docela fungoval. Účastníci podpořili naši novelu, kterou chceme stav posuzování a přiznávání průkazů ZTP a ZTP/P vrátit právě do doby před exministra sociálních věcí Drábka,“ uvedla pořadatelka Kateřina Klasnová. „Pro nás paradoxně zrušení současného stavu a návrat do minula je krokem vpřed,“ řekl předseda Národní rady zdravotně postižených ČR Václav Krása. I Dušan Gajdoštík z ČSSZ si myslí, že je vhodný čas oddělit výhody pro ZTP a ZTP/P od posuzování stupně závislosti, jak je tomu dnes.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pomáhejte s námi

Sháníme peníze na sportovní protézu pro Vendu Mikolina. Venda se narodil, navzdory všem lékařským vyšetřením, která nenaznačila jediný problém, s vrozenou vývojovou vadou mj. levé dolní končetiny. Od kolene dolu byla deformovaná, nevyvinutá, pro normální život nepoužitelná. Pro rodiče nebylo snadné rozhodnout se pro amputaci, ale odstraněním nefunkční končetiny umožnili Vaškovi žít plnhodnotný život. Venda je velký sportovec. Má rád jízdu na kole, florbal, míčové hry – hlavně fotbal. Za chrudimský plavecký klub jezdí nejen na závody paraplavání, ale i na závody, kde soupeří se zdravými dětmi. Za pomoci protézy se věnuje také sjezdovému lyžování.

Chceme pro Vendu vybrat 200 tisíc korun na sportovní protézu, kterou neproplácí pojišťovna. Více o Vendovi a celé akci se dozvíte zde.

Podpořte Vendu a další děti nákupem na e-shopu

Sháníme peníze na sportovní protézu pro Vendu Mikolina. Venda se narodil s vrozenou vývojovou vadou levé dolní končetiny. Od kolene dolů byla deformovaná a nevyvinutá. Pro rodiče nebylo snadné rozhodnout se pro amputaci, ale odstranění nefunkční končetiny Vaškovi umožnilo žít plnohodnotný život. Venda je velký sportovec. Má rád jízdu na kole, florbal, míčové hry, zejména hlavně fotbal. Za chrudimský plavecký klub jezdí nejen na závody paraplavání, ale i na závody, kde soupeří se zdravými dětmi. Za pomoci protézy se věnuje sjezdovému lyžování.

Chceme pro Vendu vybrat peníze na sportovní protézu, kterou neproplácí pojišťovna a sehnat peníze pro další handicapované děti. Více o Vendovi a celé akci se dozvíte zde.