Postižení lidé: Sociální reforma je průšvih

25. 4. 2013 | Deník | (zpd)


Praha – Za nevalné účasti zákonodárců, zato s nadprůměrným počtem hostí z řad zdravotně postižených osob se včera ve sněmovně konal seminář Postavení osob s těžkým zdravotním postižením po sociální reformě. „Zaznělo mnohokrát, že sociální reforma této vlády zcela rozvrátila stav, který platil do počátku roku 2012 a který docela fungoval. Účastníci podpořili naši novelu, kterou chceme stav posuzování a přiznávání průkazů ZTP a ZTP/P vrátit právě do doby před exministra sociálních věcí Drábka,“ uvedla pořadatelka Kateřina Klasnová. „Pro nás paradoxně zrušení současného stavu a návrat do minula je krokem vpřed,“ řekl předseda Národní rady zdravotně postižených ČR Václav Krása. I Dušan Gajdoštík z ČSSZ si myslí, že je vhodný čas oddělit výhody pro ZTP a ZTP/P od posuzování stupně závislosti, jak je tomu dnes.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pomáhejte s námi

Tomášek Fiala se narodil v prosinci 2019 jako zcela zdravé a veselé miminko s porodní váhou čtyři kila. Teprve po roce se rodiče dozvěděli strašnou diagnózu – jejich chlapeček trpí spinální svalovou atrofií a nedožije se více než dvou let. Podruhé se Tomášek narodil, když se jeho rodičům podařilo na pojišťovně vydupat lék, díky kterému dostal druhou šanci. Tomáška ale čeká náročná a finančně nákladná léčba. Aby se zvedl z vozíčku, potřebuje intenzivně cvičit. Chceme pro Tomáška vybrat 250 tisíc korun na neurorehabilitace, které neproplácí pojišťovna.

Podpořte Tomáška nákupem na e-shopu

Tomášek Fiala se narodil v prosinci 2019 jako zcela zdravé a veselé miminko s porodní váhou čtyři kila. Teprve po roce se rodiče dozvěděli strašnou diagnózu – jejich chlapeček trpí spinální svalovou atrofií a nedožije se více než dvou let. Podruhé se Tomášek narodil, když se jeho rodičům podařilo na pojišťovně vydupat lék, díky kterému dostal druhou šanci. Tomáška ale čeká náročná a finančně nákladná léčba. Aby se zvedl z vozíčku, potřebuje intenzivně cvičit. Chceme pro Tomáška vybrat 250 tisíc korun na neurorehabilitace, které neproplácí pojišťovna.