Nadační fond KlaPeto pořádá desátý ročník charitativního výstupu na Sněžku

V sobotu 28. května se uskuteční jubilejní desátý ročník charitativního výstupu na Sněžku. Letos se půjde na nejvyšší českou horu pro dvouletého Tomáška, který trpí spinální svalovou atrofií. Účastníci akce se mohou těšit na bohatý doprovodný program včetně hudebního festivalu HandicapFest, dnem bude provázet herec Saša Rašilov.

Tomášek Fiala se narodil v prosinci 2019 jako zdravé a veselé miminko s porodní váhou čtyři kila. Teprve po roce se rodiče dozvěděli strašnou diagnózu, že jejich chlapeček trpí spinální svalovou atrofií a nedožije se dvou let. Podruhé se Tomášek narodil, když se jeho rodičům podařilo přesvědčit pojišťovnu, aby synovi proplatila lék, díky kterému dostal druhou šanci. „My chceme dát Tomáškovi šanci, aby se postavil na vlastní nohy. Každý rok pořádáme charitativní výstup na nejvyšší českou horu a tváří desátého ročníku se stal právě velký bojovník Tomášek. Chceme pro něj sehnat peníze na speciální cvičení – neurorehabilitace, které neproplácí pojišťovny, ale díky kterým se může Tomášek zvednout z vozíčku a začít chodit. Peníze pomohou jako tradičně také desítkám dalších handicapovaných dětí,“ říkají zakladatelé Nadačního fondu KlaPeto Kateřina Klasnová a Jaroslav Petrouš.

Výstup na Sněžku odstartuje v sobotu 28. května v 9:00 z centrálního parkoviště v Peci pod Sněžkou a trasa povede přes Obří důl. V 10:00 u Kapličky v Obřím dole otevře symbolickou bránu na Sněžku Krakonoš. „Jsem hrdý, že každý rok s námi jde na nejvyšší českou horu více lidí, ať už zdravých nebo handicapovaných. Letos mám potvrzen nejvyšší počet lidí s amputací, kteří se mnou půjdou pro Tomáška,“ říká handicapovaný atlet a mnohonásobný mistr České republiky v hodu diskem, oštěpem a koulí Jaroslav Petrouš. Právě on je autorem myšlenky charitativního výstupu na Sněžku. Poprvé pokořil Sněžku v květnu před deseti lety, necelé dva roky po vlastní nadkolenní amputaci. Za devět ročníků této populární akce se podařilo shromáždit více než devět milionů korun a obdarovat stovky těžce zdravotně postižených dětí.

Malého Tomáška a další handicapované děti lze podpořit příspěvkem na transparentní sbírkový účet Nadačního fondu KlaPeto: 2001375049/2010 nebo zakoupením benefičního trika od partnera projektu společnosti Malfini s obrázkem od známého malíře a kreslíře Karla Jerie. Tričko lze navíc v den akce využít jako jízdenku na lanovou dráhu ze Sněžky. „Nadační fond KlaPeto garantuje, že vybrané peníze do poslední koruny pomáhají handicapovaným dětem. Ani halíř u nás nejde na režii,“ doplňuje Klasnová.

Po dvou letech se mohou účastníci akce Na Sněžku pro Tomáška těšit také na hudební festival HandicapFest, který v 13:30 zahájí kapela Koneckonců. Dále vystoupí autor ústřední písně Po čem muži touží 2 a hvězda první série Superstar Julian Záhorský, kapela Sabrage a Jamaron. Akcí bude od ranních hodin provázet herec Saša Rašilov, který je dlouholetým příznivcem a podporovatelem Nadačního fondu KlaPeto. Slavnostní vyhlášení charitativní akce se uskuteční v 15:00.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pomáhejte s námi

Sháníme peníze na vozíčky pro dvojčátka Amálku a Natálku Provazníkovi s dětskou mozkovou obrnou. Dětská mozková obrna znamená pro dítě celoživotní dřinu v podobě cvičení. A pro rodiče nikdy nekončící stres se sháněním finančních prostředků na rehabilitace, léky a kompenzační a zdravotnické pomůcky.

Rodiče nyní pro dvojčátka shánějí finanční pomoc na pořízení invalidních vozíků, na které mají podle pojišťovny nárok až za dva roky! Více o dvojčátkách a celé akci se dozvíte zde.

Podpořte Amálku a Natálku nákupem na e-shopu

Sháníme peníze na vozíčky pro dvojčátka Amálku a Natálku Provazníkovi s dětskou mozkovou obrnou. Dětská mozková obrna znamená pro dítě celoživotní dřinu v podobě cvičení. A pro rodiče nikdy nekončící stres se sháněním finančních prostředků na rehabilitace, léky a kompenzační a zdravotnické pomůcky.

Rodiče nyní pro dvojčátka shánějí finanční pomoc na pořízení invalidních vozíků, na které mají podle pojišťovny nárok až za dva roky! Více o dvojčátkách a celé akci se dozvíte zde.