Na Sněžku půjde letos s Jaroslavem i Péťa Januš

Loňská benefice Výstup na Sněžku se konala pro tehdy dvanáctiletého Péťu Januše z Trutnova, kterému musela být v důsledku zákeřné rakoviny amputována noha nad kolenem. Za peníze, které se během benefice vybraly, Péťa absolvoval školu chůze pro amputáře na pražských Malvazinkách. „Než Péťa kurz absolvoval, vydržel s protézou maximálně hodinu a dnes na ní běhá celý den. Dokonce si pořídil koloběžku,“ říká Jaroslav Petrouš. Péťovi se chůze natolik zlepšila, že se dokonce rozhodnul, že se letos pokusí sám na Sněžku vystoupat. „Nevím, jestli vyjdu až nahoru, ale určitě se o to pokusím,“ říká Péťa s obdivuhodným odhodláním. „Bylo by skvělé, kdyby se k nám 30. května připojili ještě další lidé po amputaci,“ doplňuje ho Jaroslav. Ten vyšel první rok na Sněžku za 2, 12 minut a druhý dokonce za 1, 59 minut. Letos by chtěl svůj čas opět zlepšit.

Petrous_Janus

„Akce Výstup na Sněžku není jen o získání financí pro dobrou věc, ale především o překonávání překážek. Jaroslav v prvním ročníku překonal sám sebe tím, že pouhý rok po nadkolenní amputaci vyšel na nejvyšší českou horu a dnes motivuje Péťu, aby se naučil žít svůj život plnohodnotným způsobem bez ohledu na handicap,“ uzavírá Kateřina Klasnová.

Oba zakladatelé nadačního fondu KlaPeto se tento týden setkali v Trutnově s Péťou, jeho bratrem Ondrou a maminkou Vlastou Janušovou. V Peci pod Sněžkou domlouvali detaily akce spojené s dětským dnem se starostou Alanem Tomáškem a na Richtrových boudách s jejich provozovatelkou Lenkou Janouškovou „afterparty“ po akci. Sněhu už pomalu ubývá, ale přesto se na boudy nedostanete jinak než skútrem…

KlaPeto_skutr1

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pomáhejte s námi

Tomášek Fiala se narodil v prosinci 2019 jako zcela zdravé a veselé miminko s porodní váhou čtyři kila. Teprve po roce se rodiče dozvěděli strašnou diagnózu – jejich chlapeček trpí spinální svalovou atrofií a nedožije se více než dvou let. Podruhé se Tomášek narodil, když se jeho rodičům podařilo na pojišťovně vydupat lék, díky kterému dostal druhou šanci. Tomáška ale čeká náročná a finančně nákladná léčba. Aby se zvedl z vozíčku, potřebuje intenzivně cvičit. Chceme pro Tomáška vybrat 250 tisíc korun na neurorehabilitace, které neproplácí pojišťovna.

Podpořte Tomáška nákupem na e-shopu

Tomášek Fiala se narodil v prosinci 2019 jako zcela zdravé a veselé miminko s porodní váhou čtyři kila. Teprve po roce se rodiče dozvěděli strašnou diagnózu – jejich chlapeček trpí spinální svalovou atrofií a nedožije se více než dvou let. Podruhé se Tomášek narodil, když se jeho rodičům podařilo na pojišťovně vydupat lék, díky kterému dostal druhou šanci. Tomáška ale čeká náročná a finančně nákladná léčba. Aby se zvedl z vozíčku, potřebuje intenzivně cvičit. Chceme pro Tomáška vybrat 250 tisíc korun na neurorehabilitace, které neproplácí pojišťovna.