Na Sněžku půjde letos s Jaroslavem i Péťa Januš

Loňská benefice Výstup na Sněžku se konala pro tehdy dvanáctiletého Péťu Januše z Trutnova, kterému musela být v důsledku zákeřné rakoviny amputována noha nad kolenem. Za peníze, které se během benefice vybraly, Péťa absolvoval školu chůze pro amputáře na pražských Malvazinkách. „Než Péťa kurz absolvoval, vydržel s protézou maximálně hodinu a dnes na ní běhá celý den. Dokonce si pořídil koloběžku,“ říká Jaroslav Petrouš. Péťovi se chůze natolik zlepšila, že se dokonce rozhodnul, že se letos pokusí sám na Sněžku vystoupat. „Nevím, jestli vyjdu až nahoru, ale určitě se o to pokusím,“ říká Péťa s obdivuhodným odhodláním. „Bylo by skvělé, kdyby se k nám 30. května připojili ještě další lidé po amputaci,“ doplňuje ho Jaroslav. Ten vyšel první rok na Sněžku za 2, 12 minut a druhý dokonce za 1, 59 minut. Letos by chtěl svůj čas opět zlepšit.

Petrous_Janus

„Akce Výstup na Sněžku není jen o získání financí pro dobrou věc, ale především o překonávání překážek. Jaroslav v prvním ročníku překonal sám sebe tím, že pouhý rok po nadkolenní amputaci vyšel na nejvyšší českou horu a dnes motivuje Péťu, aby se naučil žít svůj život plnohodnotným způsobem bez ohledu na handicap,“ uzavírá Kateřina Klasnová.

Oba zakladatelé nadačního fondu KlaPeto se tento týden setkali v Trutnově s Péťou, jeho bratrem Ondrou a maminkou Vlastou Janušovou. V Peci pod Sněžkou domlouvali detaily akce spojené s dětským dnem se starostou Alanem Tomáškem a na Richtrových boudách s jejich provozovatelkou Lenkou Janouškovou „afterparty“ po akci. Sněhu už pomalu ubývá, ale přesto se na boudy nedostanete jinak než skútrem…

KlaPeto_skutr1

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pomáhejte s námi

Sháníme peníze na sportovní protézu pro Vendu Mikolina. Venda se narodil, navzdory všem lékařským vyšetřením, která nenaznačila jediný problém, s vrozenou vývojovou vadou mj. levé dolní končetiny. Od kolene dolu byla deformovaná, nevyvinutá, pro normální život nepoužitelná. Pro rodiče nebylo snadné rozhodnout se pro amputaci, ale odstraněním nefunkční končetiny umožnili Vaškovi žít plnhodnotný život. Venda je velký sportovec. Má rád jízdu na kole, florbal, míčové hry – hlavně fotbal. Za chrudimský plavecký klub jezdí nejen na závody paraplavání, ale i na závody, kde soupeří se zdravými dětmi. Za pomoci protézy se věnuje také sjezdovému lyžování.

Chceme pro Vendu vybrat 200 tisíc korun na sportovní protézu, kterou neproplácí pojišťovna. Více o Vendovi a celé akci se dozvíte zde.

Podpořte Vendu a další děti nákupem na e-shopu

Sháníme peníze na sportovní protézu pro Vendu Mikolina. Venda se narodil s vrozenou vývojovou vadou levé dolní končetiny. Od kolene dolů byla deformovaná a nevyvinutá. Pro rodiče nebylo snadné rozhodnout se pro amputaci, ale odstranění nefunkční končetiny Vaškovi umožnilo žít plnohodnotný život. Venda je velký sportovec. Má rád jízdu na kole, florbal, míčové hry, zejména hlavně fotbal. Za chrudimský plavecký klub jezdí nejen na závody paraplavání, ale i na závody, kde soupeří se zdravými dětmi. Za pomoci protézy se věnuje sjezdovému lyžování.

Chceme pro Vendu vybrat peníze na sportovní protézu, kterou neproplácí pojišťovna a sehnat peníze pro další handicapované děti. Více o Vendovi a celé akci se dozvíte zde.