Na Sněžku pro Vojtíška: Podařilo se vybrat téměř 700 tisíc korun

Snezka5

Více než 1500 lidí se v sobotu vydalo na nejvyšší českou horu v rámci charitativní akce Nadačního fondu KlaPeto. Podpořili tak desetiměsíčního Vojtu Měsku, kterému musely být tři dny po narození amputovány obě nožičky nad kolenem. Podařilo se vybrat rekordní sumu. „V den akce to bylo 630 tisíc, do dnešního dne díky dalším darům částka narostla na téměř 700 tisíc,“ mají radost zakladatelé KlaPeto Kateřina Klasnová a Jaroslav Petrouš.

Snezka1

Ačkoli počasí akci nepřálo a kvůli silnému větru nejezdila ani lanovka, až na samotný vrchol se pro dobrou věc vydaly stovky lidí v modrých tričkách se symbolem akce. „Celkově se nám podařilo prodat 1300 triček. Přímo na místě si lidé koupili 470 trik. Bylo pak naprosto neuvěřitelné vidět toho modrého hada, který se vinul směrem ke Sněžce, “ říká Kateřina Klasnová.

Autora projektu výstupu na Sněžku Jaroslava Petrouše, který je sám po amputaci levé nohy nad kolenem, přišli podpořit i další amputáři. Petrouš vyšel na Sněžku za neuvěřitelnou 1 hodinu 57 minut a 55 vteřin, takže překonal své výkony z předchozích ročníků. „Skutečný hrdina dne byl pro mne ale Péťa Januš, pro kterého jsem šel na Sněžku v rámci loňského ročníku. Péťa přišel o nohu kvůli rakovině a vůbec nebyl schopen na protéze chodit. Během výstupu jsem se pořád informoval, jak na tom je. Když jsem se dozvěděl, že to zvládnul, dojalo mě to,“ popisuje své dojmy Jaroslav Petrouš. Obrovský obdiv si vysloužil také Míša Tereska po dětské mozkové obrně, kterého na vrchol hory dopravil jeho otec s přáteli. Malého Vojtíška Měsku, pro kterého se konala benefice letos, donesl na Sněžku uvázaného v šátku na břiše jeho tatínek Matěj. „Byl celou domu moc hodný a ani jednou v tom větru a dešti nezaplakal,“ směje se tatínek malého Vojtíška.

Snezka6

„Ještě před samotnou akcí se podařilo nashromáždit přes půl milionu korun. Na místě se podařilo vybrat za prodej triček a občerstvení další finanční prostředky, takže jsme v sobotu slavnostně vyhlásili 630 tisíc korun. V pondělí suma na našem transparentním účtu opět poskočila a celkově jsme tedy téměř na 700 tisících,“ radují se Klasnová a Petrouš. „Nesmírně si vážíme všech lidí, kterým není lhostejný osud druhých, a přispěli jakoukoli částkou,“ uzavírá Klasnová. Oba spoluzakladatelé Nadačního fondu KlaPeto pracují bez nároku na honorář, zadarmo akci moderovala Alena Zárybnická a Martin Zach. Benefici podpořil zpěvák Janek Ledecký, který také bez nároku na honorář zahrál na centrálním parkovišti v Peci své největší hity.

Snezka4

Rodina Měskových získala díky sbírce zbrusu nový automobil – prostorný Opel Combo Tour, do kterého se vejdou všechny jejich tři děti a který za zvýhodněnou cenu poskytl Autosalon Dědek přes partnera nadačního fondu, Opel Handycars. Dalších osmdesát tisíc je pro Vojtíška na kompenzační a rehabilitační pomůcky. Díky ohromující sumě ale bude moci Nadační fond KlaPeto pomoci dalším těžce zdravotně postiženým dětem. „Už nyní máme vytipovaných několik rodin. Slavnostní předání se uskuteční v rámci akce na Green Yacht hotelu, samozřejmě o něm budeme včas informovat,“ dodal Jaroslav Petrouš.

Snezka2

Snezka8

Snezka7Snezka9

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pomáhejte s námi

Sháníme peníze na sportovní protézu pro Vendu Mikolina. Venda se narodil, navzdory všem lékařským vyšetřením, která nenaznačila jediný problém, s vrozenou vývojovou vadou mj. levé dolní končetiny. Od kolene dolu byla deformovaná, nevyvinutá, pro normální život nepoužitelná. Pro rodiče nebylo snadné rozhodnout se pro amputaci, ale odstraněním nefunkční končetiny umožnili Vaškovi žít plnhodnotný život. Venda je velký sportovec. Má rád jízdu na kole, florbal, míčové hry – hlavně fotbal. Za chrudimský plavecký klub jezdí nejen na závody paraplavání, ale i na závody, kde soupeří se zdravými dětmi. Za pomoci protézy se věnuje také sjezdovému lyžování.

Chceme pro Vendu vybrat 200 tisíc korun na sportovní protézu, kterou neproplácí pojišťovna. Více o Vendovi a celé akci se dozvíte zde.

Podpořte Vendu a další děti nákupem na e-shopu

Sháníme peníze na sportovní protézu pro Vendu Mikolina. Venda se narodil s vrozenou vývojovou vadou levé dolní končetiny. Od kolene dolů byla deformovaná a nevyvinutá. Pro rodiče nebylo snadné rozhodnout se pro amputaci, ale odstranění nefunkční končetiny Vaškovi umožnilo žít plnohodnotný život. Venda je velký sportovec. Má rád jízdu na kole, florbal, míčové hry, zejména hlavně fotbal. Za chrudimský plavecký klub jezdí nejen na závody paraplavání, ale i na závody, kde soupeří se zdravými dětmi. Za pomoci protézy se věnuje sjezdovému lyžování.

Chceme pro Vendu vybrat peníze na sportovní protézu, kterou neproplácí pojišťovna a sehnat peníze pro další handicapované děti. Více o Vendovi a celé akci se dozvíte zde.