Na Sněžku pro Vencu vyneslo 1 244 000!

Krásných téměř jeden a čtvrt milionu korun – tak zatím dopadla letošní sbírka pro Vendu a další handicapované děti. Vašek od Nadačního fondu KlaPeto a partnera Otto Bock dostal krásnou sportovní protézu. Ostatní děti dostanou finanční příspěvky jako vždy na konci roku.

Během 11. ročníku charitativního výstupu Na Sněžku pro Vencu v sobotu 27. května byla jako vždy úžasná atmosféra a letos netradičně dokonce krásné počasí. Jaroslav Petrouš nasadil vražedné tempo, ale Venda doslova na Sněžku vyběhl za neuvěřitelnou 1 hodinu a 24 minut! Na vrchol se jako tradičně vydalo i mnoho amputářů a „KlaPeto“ dětiček včetně Tomáška, pro kterého se šlo na nejvyšší českou horu loni. Neuvěřitelný byl také výkon nevidomého pana Ladislava, který s v rámci charitativní akce KlaPeta vystoupal na Sněžku horu už podruhé.

Program si ale užili i lidé, kteří zůstali na „základně“ v Peci pod Sněžkou, kde se konal další ročník HandicapFestu. Na něm zahrála kapela Koneckonců, která podporuje KlaPeto od začátku. Petr Kotvald s kapelou Trik vystoupil v Peci podruhé a roztančil úplně všechny od dětí po babičky. V rámci vyhlášení došlo na předání sportovní běžecké protézy, po které Vašek tolik toužil. Celková vybraná částka v sobotu 27. května činila 1 244 000 korun. Sbírka ale stále běží a je možné i nadále posílat finanční prostředky na pomoc dalším handicapovaným dětem. Dalším dětem bude KlaPeto nadělovat peníze na podzim během tradiční benefice v Praze.

Obrovský dík patří všem, kteří s námi chodí pravidelně, jako třeba 87letá paní Libuška ze Svitav i těm, kteří šli letos charitativní pochod na Sněžku poprvé. Nezapomeňte si napsat do diáře datum 25. května 2024, kdy se na vás budeme těšit v Peci pod Sněžkou,“ říkají zakladatelé nadačního fondu Kateřina Klasnová a Jaroslav Petrouš.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pomáhejte s námi

Sháníme peníze na sportovní protézu pro Vendu Mikolina. Venda se narodil, navzdory všem lékařským vyšetřením, která nenaznačila jediný problém, s vrozenou vývojovou vadou mj. levé dolní končetiny. Od kolene dolu byla deformovaná, nevyvinutá, pro normální život nepoužitelná. Pro rodiče nebylo snadné rozhodnout se pro amputaci, ale odstraněním nefunkční končetiny umožnili Vaškovi žít plnhodnotný život. Venda je velký sportovec. Má rád jízdu na kole, florbal, míčové hry – hlavně fotbal. Za chrudimský plavecký klub jezdí nejen na závody paraplavání, ale i na závody, kde soupeří se zdravými dětmi. Za pomoci protézy se věnuje také sjezdovému lyžování.

Chceme pro Vendu vybrat 200 tisíc korun na sportovní protézu, kterou neproplácí pojišťovna. Více o Vendovi a celé akci se dozvíte zde.

Podpořte Vendu a další děti nákupem na e-shopu

Sháníme peníze na sportovní protézu pro Vendu Mikolina. Venda se narodil s vrozenou vývojovou vadou levé dolní končetiny. Od kolene dolů byla deformovaná a nevyvinutá. Pro rodiče nebylo snadné rozhodnout se pro amputaci, ale odstranění nefunkční končetiny Vaškovi umožnilo žít plnohodnotný život. Venda je velký sportovec. Má rád jízdu na kole, florbal, míčové hry, zejména hlavně fotbal. Za chrudimský plavecký klub jezdí nejen na závody paraplavání, ale i na závody, kde soupeří se zdravými dětmi. Za pomoci protézy se věnuje sjezdovému lyžování.

Chceme pro Vendu vybrat peníze na sportovní protézu, kterou neproplácí pojišťovna a sehnat peníze pro další handicapované děti. Více o Vendovi a celé akci se dozvíte zde.