Na Sněžku pro Tomáška: Navzdory rozmarům počasí rekordní počet amputářů a 1, 2 milionu korun pro handicapované děti

I přes nepřízeň počasí se v sobotu 28. května vydaly stovky lidí na Sněžku podpořit malého Tomáška a další handicapované děti a podařilo se vybrat 1 201 480 korun. Akce se zúčastnil také rekordní počet amputářů – celkem 24.

Desátý ročník charitativní akce, kterou pořádal Nadačního fond KlaPeto, postihla extrémní nepřízeň počasí. Na začátku akce silně pršelo a na vrcholu Sněžky byly mínus dva stupně, vítr foukal rychlostí 70 km za hodinu a chvílemi účastníky výstupu doslova zasypával sníh. Přesto se pro malého Tomáška Fialu se spinální svalovou atrofií vydalo na nejvyšší horu české republiky neuvěřitelné množství lidí. Zakladatel projektu handicapovaný sportovec Jaroslav Petrouš vyšel na Sněžku za necelé dvě hodiny a společně s ním šlo celkem 24 amputářů. „Pro malého Tomáška a další handicapované děti vyšel letos na Sněžku rekordní počet lidí po amputaci. Výstupu se zúčastnila také celá řada našich KlaPeto dětiček, tedy dětí, kterým jsme už v minulosti poskytli příspěvek,“ říkají zakladatelé NF KlaPeto Kateřina Klasnová a Jaroslav Petrouš.

Pro Tomáška a další handicapované děti se podařilo vybrat 1 201 480 korun. Během vyhlášení akce v Peci pod Sněžkou nadační fond předal rodině Tomáška symbolický šek na čtvrt milionu korun. „Peníze půjdou na neurorehabilitace, které nehradí pojišťovny, ale které mohou Tomáškovi pomoci, aby začal chodit a třeba někdy v budoucnu zdolal Sněžku sám po svých,“ doplňuje Klasnová s Petroušem. Sbírka stále pokračuje a peníze KlaPeto rozdělí mezi ostatní těžce zdravotně postižené děti během podzimní benefiční akce v Praze.

Stále můžete pomoci

Sbírka na handicapované děti stále pokračuje a přispívat lze jakoukoliv částkou na transparentní účet Nadačního fondu KlaPeto: 2001375049/2010. V prodeji jsou také benefiční trika Na Sněžku pro Tomáška na www.klapeto.eu.

Nadační fond KlaPeto posílá na pomoc dětem 100 % z vybraných peněz!

Více informací z celé akce se dočtete na Krkonošském deníku.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pomáhejte s námi

Tomášek Fiala se narodil v prosinci 2019 jako zcela zdravé a veselé miminko s porodní váhou čtyři kila. Teprve po roce se rodiče dozvěděli strašnou diagnózu – jejich chlapeček trpí spinální svalovou atrofií a nedožije se více než dvou let. Podruhé se Tomášek narodil, když se jeho rodičům podařilo na pojišťovně vydupat lék, díky kterému dostal druhou šanci. Tomáška ale čeká náročná a finančně nákladná léčba. Aby se zvedl z vozíčku, potřebuje intenzivně cvičit. Chceme pro Tomáška vybrat 250 tisíc korun na neurorehabilitace, které neproplácí pojišťovna.

Podpořte Tomáška nákupem na e-shopu

Tomášek Fiala se narodil v prosinci 2019 jako zcela zdravé a veselé miminko s porodní váhou čtyři kila. Teprve po roce se rodiče dozvěděli strašnou diagnózu – jejich chlapeček trpí spinální svalovou atrofií a nedožije se více než dvou let. Podruhé se Tomášek narodil, když se jeho rodičům podařilo na pojišťovně vydupat lék, díky kterému dostal druhou šanci. Tomáška ale čeká náročná a finančně nákladná léčba. Aby se zvedl z vozíčku, potřebuje intenzivně cvičit. Chceme pro Tomáška vybrat 250 tisíc korun na neurorehabilitace, které neproplácí pojišťovna.