Na Sněžce padl rekord! 1, 5 milionu korun!

V sobotu 25. května se uskutečnil charitativní výstup na Sněžku pro šestnáctiletou Evču Mrázkovou. Akce se zúčastnil rekordní počet lidí, prodalo se okolo tří a půl tisíce benefičních triček a podařilo se vybrat neuvěřitelný 1 577 000 korun. Evička, která má amputované obě nohy v bércích sama vyšla nejvyšší českou horu!

Den plný emocí a zážitků – takový byl již sedmý ročník charitativní akce, kterou pořádá Nadační fond KlaPeto. „Je to sice jednou v roce, ale člověk z té obrovské podpory a emocí může žít dalších 364 dnů! Jsem opravdu pyšný na náš Nadační fond KlaPeto a na všechny, kdo jsou toho součástí. To, co společně dokážeme, je neuvěřitelné,“ říká spoluzakladatel KlaPeta handicapovaný atlet Jaroslav Petrouš. Nápad zdolat Sněžku pro handicapované děti se zrodil zcela spontánně právě v jeho hlavě necelé dva roky poté, co sám podstoupil amputaci levé nohy nad kolenem. Od té doby se akce koná každý rok a každý rok se do ní zapojuje více lidí, zdravých i handicapovaných.

Letos se na tři tisíce lidí vydalo na nejvyšší českou horu pro Evču Mrázkovou z Rudné u Prahy, která před rokem a čtvrt onemocněla zlatým stafylokokem a lékaři jí museli amputovat obě nohy pod koleny. Sama Evička se s rodiči vydala na Sněžku, a to nejtěžším úsekem přes Obří důl. Navzdory nepřízni počasí zdolala vrchol hory za tři a půl hodiny. „Evička je pro mne opravdovou hrdinkou. V jejím věku holky řeší každé kilo navíc a ona s pokorou a optimismem zvládá život bez nohou. Neslyšela jsem ji, že by si jednou postěžovala na svůj osud. I cestu na Sněžku, i když to pro ni muselo být bolestivé a náročné, zvládla s úsměvem,“ říká spoluzakladatelka KlaPeta a bývalá místopředsedkyně sněmovny Kateřina Klasnová. Snem Evičky je opět tančit a sportovat a k tomuto jí pomohou speciální sportovní protézy Challenger od firmy OttoBock, které jí Nadační fond KlaPeto během slavnostního vyhlášení daroval. Celkově se z darů a prodeje benefičních triček s logem projektu podařilo nashromáždit neuvěřitelný a rekordní 1 577 000 korun, velkou část sbírky tvoří prodej benefičních trik od partnera projektu, společnosti Adler Czech. „Jsme hrdí na to, kolik lidí jsme schopni zvednout ze židlí a vyhecovat, aby spolu s námi šli pro dobrou věc na Sněžku. Více než 1, 5 milionu korun pomůže nejen Evičce ale také dalším těžce zdravotně postiženým dětem,“ doplňuje Klasnová s Petroušem.

Nadační fond přispívá především na kompenzační a zdravotní pomůcky a rehabilitace, které nehradí pojišťovny. Žádosti o příspěvek pro handicapované děti do 18 let mohou rodiče podávat do 1. září. Během podzimu Nadační fond KlaPeto představí všechny obdarované děti a na slavnostním benefičním večeru předá symbolické šeky. Do té doby stále běží sbírka a lidé mohou přispívat dětem přes transparentní účet číslo: 2001375049 / 2010.

Další ročník charitativního výstupu Sněžku se uskuteční opět poslední květnovou sobotu 30. května 2020.

Foto: David Malík/Blesk

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pomáhejte s námi

Sháníme peníze na sportovní protézu pro Vendu Mikolina. Venda se narodil, navzdory všem lékařským vyšetřením, která nenaznačila jediný problém, s vrozenou vývojovou vadou mj. levé dolní končetiny. Od kolene dolu byla deformovaná, nevyvinutá, pro normální život nepoužitelná. Pro rodiče nebylo snadné rozhodnout se pro amputaci, ale odstraněním nefunkční končetiny umožnili Vaškovi žít plnhodnotný život. Venda je velký sportovec. Má rád jízdu na kole, florbal, míčové hry – hlavně fotbal. Za chrudimský plavecký klub jezdí nejen na závody paraplavání, ale i na závody, kde soupeří se zdravými dětmi. Za pomoci protézy se věnuje také sjezdovému lyžování.

Chceme pro Vendu vybrat 200 tisíc korun na sportovní protézu, kterou neproplácí pojišťovna. Více o Vendovi a celé akci se dozvíte zde.

Podpořte Vendu a další děti nákupem na e-shopu

Sháníme peníze na sportovní protézu pro Vendu Mikolina. Venda se narodil s vrozenou vývojovou vadou levé dolní končetiny. Od kolene dolů byla deformovaná a nevyvinutá. Pro rodiče nebylo snadné rozhodnout se pro amputaci, ale odstranění nefunkční končetiny Vaškovi umožnilo žít plnohodnotný život. Venda je velký sportovec. Má rád jízdu na kole, florbal, míčové hry, zejména hlavně fotbal. Za chrudimský plavecký klub jezdí nejen na závody paraplavání, ale i na závody, kde soupeří se zdravými dětmi. Za pomoci protézy se věnuje sjezdovému lyžování.

Chceme pro Vendu vybrat peníze na sportovní protézu, kterou neproplácí pojišťovna a sehnat peníze pro další handicapované děti. Více o Vendovi a celé akci se dozvíte zde.