Na Sněžce padl rekord! 1, 5 milionu korun!

V sobotu 25. května se uskutečnil charitativní výstup na Sněžku pro šestnáctiletou Evču Mrázkovou. Akce se zúčastnil rekordní počet lidí, prodalo se okolo tří a půl tisíce benefičních triček a podařilo se vybrat neuvěřitelný 1 577 000 korun. Evička, která má amputované obě nohy v bércích sama vyšla nejvyšší českou horu!

Den plný emocí a zážitků – takový byl již sedmý ročník charitativní akce, kterou pořádá Nadační fond KlaPeto. „Je to sice jednou v roce, ale člověk z té obrovské podpory a emocí může žít dalších 364 dnů! Jsem opravdu pyšný na náš Nadační fond KlaPeto a na všechny, kdo jsou toho součástí. To, co společně dokážeme, je neuvěřitelné,“ říká spoluzakladatel KlaPeta handicapovaný atlet Jaroslav Petrouš. Nápad zdolat Sněžku pro handicapované děti se zrodil zcela spontánně právě v jeho hlavě necelé dva roky poté, co sám podstoupil amputaci levé nohy nad kolenem. Od té doby se akce koná každý rok a každý rok se do ní zapojuje více lidí, zdravých i handicapovaných.

Letos se na tři tisíce lidí vydalo na nejvyšší českou horu pro Evču Mrázkovou z Rudné u Prahy, která před rokem a čtvrt onemocněla zlatým stafylokokem a lékaři jí museli amputovat obě nohy pod koleny. Sama Evička se s rodiči vydala na Sněžku, a to nejtěžším úsekem přes Obří důl. Navzdory nepřízni počasí zdolala vrchol hory za tři a půl hodiny. „Evička je pro mne opravdovou hrdinkou. V jejím věku holky řeší každé kilo navíc a ona s pokorou a optimismem zvládá život bez nohou. Neslyšela jsem ji, že by si jednou postěžovala na svůj osud. I cestu na Sněžku, i když to pro ni muselo být bolestivé a náročné, zvládla s úsměvem,“ říká spoluzakladatelka KlaPeta a bývalá místopředsedkyně sněmovny Kateřina Klasnová. Snem Evičky je opět tančit a sportovat a k tomuto jí pomohou speciální sportovní protézy Challenger od firmy OttoBock, které jí Nadační fond KlaPeto během slavnostního vyhlášení daroval. Celkově se z darů a prodeje benefičních triček s logem projektu podařilo nashromáždit neuvěřitelný a rekordní 1 577 000 korun, velkou část sbírky tvoří prodej benefičních trik od partnera projektu, společnosti Adler Czech. „Jsme hrdí na to, kolik lidí jsme schopni zvednout ze židlí a vyhecovat, aby spolu s námi šli pro dobrou věc na Sněžku. Více než 1, 5 milionu korun pomůže nejen Evičce ale také dalším těžce zdravotně postiženým dětem,“ doplňuje Klasnová s Petroušem.

Nadační fond přispívá především na kompenzační a zdravotní pomůcky a rehabilitace, které nehradí pojišťovny. Žádosti o příspěvek pro handicapované děti do 18 let mohou rodiče podávat do 1. září. Během podzimu Nadační fond KlaPeto představí všechny obdarované děti a na slavnostním benefičním večeru předá symbolické šeky. Do té doby stále běží sbírka a lidé mohou přispívat dětem přes transparentní účet číslo: 2001375049 / 2010.

Další ročník charitativního výstupu Sněžku se uskuteční opět poslední květnovou sobotu 30. května 2020.

Foto: David Malík/Blesk

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pomáhejte s námi

Tomášek Fiala se narodil v prosinci 2019 jako zcela zdravé a veselé miminko s porodní váhou čtyři kila. Teprve po roce se rodiče dozvěděli strašnou diagnózu – jejich chlapeček trpí spinální svalovou atrofií a nedožije se více než dvou let. Podruhé se Tomášek narodil, když se jeho rodičům podařilo na pojišťovně vydupat lék, díky kterému dostal druhou šanci. Tomáška ale čeká náročná a finančně nákladná léčba. Aby se zvedl z vozíčku, potřebuje intenzivně cvičit. Chceme pro Tomáška vybrat 250 tisíc korun na neurorehabilitace, které neproplácí pojišťovna.

Podpořte Tomáška nákupem na e-shopu

Tomášek Fiala se narodil v prosinci 2019 jako zcela zdravé a veselé miminko s porodní váhou čtyři kila. Teprve po roce se rodiče dozvěděli strašnou diagnózu – jejich chlapeček trpí spinální svalovou atrofií a nedožije se více než dvou let. Podruhé se Tomášek narodil, když se jeho rodičům podařilo na pojišťovně vydupat lék, díky kterému dostal druhou šanci. Tomáška ale čeká náročná a finančně nákladná léčba. Aby se zvedl z vozíčku, potřebuje intenzivně cvičit. Chceme pro Tomáška vybrat 250 tisíc korun na neurorehabilitace, které neproplácí pojišťovna.