Květnová abilympiáda znovu společně s výstavou Kreativ

Abilympiáda-vyšívání

V pardubické Tipsport areně se letos uskuteční 24. národní abilympiáda. Tradiční přehlídka pracovních i volnočasových aktivit je určena pro dospělé lidi s jakýmkoli zdravotním postižením. Pořádá ji v pátek 20. a sobotu 21. května Česká abilympijská asociace, která chystá více než 30 soutěžních disciplín: třeba keramiku, cukrářství, aranžování květin, vyšívání, fotografování, malbu na sklo či hedvábí, drátování, výrobu svíček, vyšívání nebo háčkování.Abilympiáda bude podruhé součástí zážitkové výstavy Kreativ, která návštěvníkům nabídne desítky tvořivých dílniček a stánků s ručními výrobky. Vstup na tuto akci je zdarma.
Pravidla všech oborů spolu s přihláškou a dalšími aktuálními informacemi se objeví na stránkách www.abilympiada.cz. Zájemci si budou moci zvolit dvě disciplíny (+ jednu náhradní) od 1. března, uzávěrka přihlášek je 31. března.

Abilympiáda-košíkářství

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pomáhejte s námi

Sháníme peníze na sportovní protézu pro Vendu Mikolina. Venda se narodil, navzdory všem lékařským vyšetřením, která nenaznačila jediný problém, s vrozenou vývojovou vadou mj. levé dolní končetiny. Od kolene dolu byla deformovaná, nevyvinutá, pro normální život nepoužitelná. Pro rodiče nebylo snadné rozhodnout se pro amputaci, ale odstraněním nefunkční končetiny umožnili Vaškovi žít plnhodnotný život. Venda je velký sportovec. Má rád jízdu na kole, florbal, míčové hry – hlavně fotbal. Za chrudimský plavecký klub jezdí nejen na závody paraplavání, ale i na závody, kde soupeří se zdravými dětmi. Za pomoci protézy se věnuje také sjezdovému lyžování.

Chceme pro Vendu vybrat 200 tisíc korun na sportovní protézu, kterou neproplácí pojišťovna. Více o Vendovi a celé akci se dozvíte zde.

Podpořte Vendu a další děti nákupem na e-shopu

Sháníme peníze na sportovní protézu pro Vendu Mikolina. Venda se narodil s vrozenou vývojovou vadou levé dolní končetiny. Od kolene dolů byla deformovaná a nevyvinutá. Pro rodiče nebylo snadné rozhodnout se pro amputaci, ale odstranění nefunkční končetiny Vaškovi umožnilo žít plnohodnotný život. Venda je velký sportovec. Má rád jízdu na kole, florbal, míčové hry, zejména hlavně fotbal. Za chrudimský plavecký klub jezdí nejen na závody paraplavání, ale i na závody, kde soupeří se zdravými dětmi. Za pomoci protézy se věnuje sjezdovému lyžování.

Chceme pro Vendu vybrat peníze na sportovní protézu, kterou neproplácí pojišťovna a sehnat peníze pro další handicapované děti. Více o Vendovi a celé akci se dozvíte zde.