Handycars je partnerem KlaPeto

Projekt Handycars se zabývá dopravní mobilitou osob se zdravotním postižením. Handycars je významným partnerem našeho nadačního fondu. KlaPeto navíc získalo do užívání zbrusu nový vůz Peugeot 5008.

Hlavním cílem Handycars je komplexní podpora osob se zdravotním postižením – od prvotního poradenství při výběru vhodného vozu přes zařízení jeho přestavby na ruční řízení až po financování a pojištění. V rámci programu „Mobilita osob se zdravotním postižením“ poradí každému, kdo přemýšlí o pořízení osobního automobilu. A navíc na automobil poskytuje zdravotně handicapovaným slevu. Koupi vozu může usnadnit i výhodný až sedmiletý spotřebitelský úvěr.  Díky spolupráci s pojišťovnami Generali, Česká pojišťovna a Essox získají klienti programu Handycars také zvýhodněné pojištění. Handycars navazuje na projekt Opel Handycars, ale sdružuje dnes již tři automobilky – takže na výběr je kromě Opelu také Citroen a Peugeot.

Právě nové SUV Peugeot 5008 s automatickou převodovkou získal do užívání Nadační fond KlaPeto. Handicapovaný atlet a spoluzakladatel KlaPeta Jaroslav Petrouš má nadkolenní amputaci levé nohy, a proto nemůže řídit vůz s manuální převodovkou. „Do nového vozu jsem se zamiloval na první pohled. Peugeot 5008 má opravdu prostorný a velký zavazadlový prostor, který využijeme jak na distribuci velkého množství benefičních triček, tak k převážení věcí při pořádání naší charitativní akce v Peci pod Sněžkou. Zpříjemní nám také cesty za rodinami handicapovaných dětí,“ říká Jaroslav Petrouš.

Děkujeme moc za podporu, které si vážíme o to více, že přichází v tuto složitou dobu!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pomáhejte s námi

Tomášek Fiala se narodil v prosinci 2019 jako zcela zdravé a veselé miminko s porodní váhou čtyři kila. Teprve po roce se rodiče dozvěděli strašnou diagnózu – jejich chlapeček trpí spinální svalovou atrofií a nedožije se více než dvou let. Podruhé se Tomášek narodil, když se jeho rodičům podařilo na pojišťovně vydupat lék, díky kterému dostal druhou šanci. Tomáška ale čeká náročná a finančně nákladná léčba. Aby se zvedl z vozíčku, potřebuje intenzivně cvičit. Chceme pro Tomáška vybrat 250 tisíc korun na neurorehabilitace, které neproplácí pojišťovna.

Podpořte Tomáška nákupem na e-shopu

Tomášek Fiala se narodil v prosinci 2019 jako zcela zdravé a veselé miminko s porodní váhou čtyři kila. Teprve po roce se rodiče dozvěděli strašnou diagnózu – jejich chlapeček trpí spinální svalovou atrofií a nedožije se více než dvou let. Podruhé se Tomášek narodil, když se jeho rodičům podařilo na pojišťovně vydupat lék, díky kterému dostal druhou šanci. Tomáška ale čeká náročná a finančně nákladná léčba. Aby se zvedl z vozíčku, potřebuje intenzivně cvičit. Chceme pro Tomáška vybrat 250 tisíc korun na neurorehabilitace, které neproplácí pojišťovna.