Handycars je partnerem KlaPeto

Projekt Handycars se zabývá dopravní mobilitou osob se zdravotním postižením. Handycars je významným partnerem našeho nadačního fondu. KlaPeto navíc získalo do užívání zbrusu nový vůz Peugeot 5008.

Hlavním cílem Handycars je komplexní podpora osob se zdravotním postižením – od prvotního poradenství při výběru vhodného vozu přes zařízení jeho přestavby na ruční řízení až po financování a pojištění. V rámci programu „Mobilita osob se zdravotním postižením“ poradí každému, kdo přemýšlí o pořízení osobního automobilu. A navíc na automobil poskytuje zdravotně handicapovaným slevu. Koupi vozu může usnadnit i výhodný až sedmiletý spotřebitelský úvěr.  Díky spolupráci s pojišťovnami Generali, Česká pojišťovna a Essox získají klienti programu Handycars také zvýhodněné pojištění. Handycars navazuje na projekt Opel Handycars, ale sdružuje dnes již tři automobilky – takže na výběr je kromě Opelu také Citroen a Peugeot.

Právě nové SUV Peugeot 5008 s automatickou převodovkou získal do užívání Nadační fond KlaPeto. Handicapovaný atlet a spoluzakladatel KlaPeta Jaroslav Petrouš má nadkolenní amputaci levé nohy, a proto nemůže řídit vůz s manuální převodovkou. „Do nového vozu jsem se zamiloval na první pohled. Peugeot 5008 má opravdu prostorný a velký zavazadlový prostor, který využijeme jak na distribuci velkého množství benefičních triček, tak k převážení věcí při pořádání naší charitativní akce v Peci pod Sněžkou. Zpříjemní nám také cesty za rodinami handicapovaných dětí,“ říká Jaroslav Petrouš.

Děkujeme moc za podporu, které si vážíme o to více, že přichází v tuto složitou dobu!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pomáhejte s námi

Sháníme peníze na sportovní protézu pro Vendu Mikolina. Venda se narodil, navzdory všem lékařským vyšetřením, která nenaznačila jediný problém, s vrozenou vývojovou vadou mj. levé dolní končetiny. Od kolene dolu byla deformovaná, nevyvinutá, pro normální život nepoužitelná. Pro rodiče nebylo snadné rozhodnout se pro amputaci, ale odstraněním nefunkční končetiny umožnili Vaškovi žít plnhodnotný život. Venda je velký sportovec. Má rád jízdu na kole, florbal, míčové hry – hlavně fotbal. Za chrudimský plavecký klub jezdí nejen na závody paraplavání, ale i na závody, kde soupeří se zdravými dětmi. Za pomoci protézy se věnuje také sjezdovému lyžování.

Chceme pro Vendu vybrat 200 tisíc korun na sportovní protézu, kterou neproplácí pojišťovna. Více o Vendovi a celé akci se dozvíte zde.

Podpořte Vendu a další děti nákupem na e-shopu

Sháníme peníze na sportovní protézu pro Vendu Mikolina. Venda se narodil s vrozenou vývojovou vadou levé dolní končetiny. Od kolene dolů byla deformovaná a nevyvinutá. Pro rodiče nebylo snadné rozhodnout se pro amputaci, ale odstranění nefunkční končetiny Vaškovi umožnilo žít plnohodnotný život. Venda je velký sportovec. Má rád jízdu na kole, florbal, míčové hry, zejména hlavně fotbal. Za chrudimský plavecký klub jezdí nejen na závody paraplavání, ale i na závody, kde soupeří se zdravými dětmi. Za pomoci protézy se věnuje sjezdovému lyžování.

Chceme pro Vendu vybrat peníze na sportovní protézu, kterou neproplácí pojišťovna a sehnat peníze pro další handicapované děti. Více o Vendovi a celé akci se dozvíte zde.