Dnešním dnem částka na transparentním účtu nadačního fondu KlaPeto přesáhla 330 tisíc korun!

Mnoho lidí již přispělo menší i větší částkou, všech příspěvků si ohromně vážíme. Touto cestou postižené děti včetně Vojtíška, symbolu letošního charitativního Výstupu na Sněžku 2015, získaly do minulého týdne 132 tisíc korun. Dnes však byla na transparentní účet připsána částka 200 tisíc korun od jediného, a to velmi nečekaného dárce. Je jím dědeček Vojtíška, otec otce dvojčátek – Vladimír Měska. Dědeček Vojtíška se rozhodl k neobvykle solidárnímu gestu a to, že veřejně přispěje na transparentní účet nadačního fondu KlaPeto významnou částkou. To znamená, že pomáhá nejen svému vnoučkovi, ale především dalším handicapovaným dětem. Tento velmi neobvyklý krok Vojtíškova dědečka je poděkováním a oceněním solidarity všech přispívajících.

deda_Vojtisek

„Když jsem se dozvěděl, že můj syn s manželkou se spojili s Nadačním fondem KlaPeto a Vojtíšek se stal tváří charitativní akce, rozhodl jsem se přispět touto částkou; rádi bychom, jako celá rodina ze synovy strany, aby se díky Vojtovi vybralo co nejvíce peněz pro ostatní děti, co tuto pomoc potřebují. A nepřitáhly by takovou pozornost médií, jako si ji smutně vysloužil svým osudem náš Vojtíšek. Velmi si ceníme všech darů od neznámých dárců, kteří je dávají čistě z lásky a soucítění k takto postiženým, a chceme, aby měli jistotu, že se jejich dary dostanou k opravdu potřebným. V tom zcela spoléhám na Nadační fond KlaPeto a věřím, že se znalostí poměrů příspěvky spravedlivě rozdělí. K Výstupu na Sněžku bych rád dodal, že je to hezký příklad, jak smutné a tíživé lze přetavit na radostné a uvolňující. Kdy na první pohled bezvýchodná situace se přemění ve zdroj pomoci a radosti pro další potřebné. Pevně věřím, že jednou, až z toho bude mít Vojtíšek rozum, mu to alespoň trochu pomůže srovnat se se svým postižením – ale to už je budoucnost, kterou teprve musíme vybudovat. A toto je dobrý start.“

Již dnes tak víme, že díky všem dárcům budeme moci pomoct i jiným rodinám s těžce zdravotně postiženými dětmi. Už známe další dvě, které vám brzy představíme. A díky dalším příspěvkům budeme moci rozšiřovat okruh obdarovaných. Děkujeme!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pomáhejte s námi

Sháníme peníze na vozíčky pro dvojčátka Amálku a Natálku Provazníkovi s dětskou mozkovou obrnou. Dětská mozková obrna znamená pro dítě celoživotní dřinu v podobě cvičení. A pro rodiče nikdy nekončící stres se sháněním finančních prostředků na rehabilitace, léky a kompenzační a zdravotnické pomůcky.

Rodiče nyní pro dvojčátka shánějí finanční pomoc na pořízení invalidních vozíků, na které mají podle pojišťovny nárok až za dva roky! Více o dvojčátkách a celé akci se dozvíte zde.

Podpořte Amálku a Natálku nákupem na e-shopu

Sháníme peníze na vozíčky pro dvojčátka Amálku a Natálku Provazníkovi s dětskou mozkovou obrnou. Dětská mozková obrna znamená pro dítě celoživotní dřinu v podobě cvičení. A pro rodiče nikdy nekončící stres se sháněním finančních prostředků na rehabilitace, léky a kompenzační a zdravotnické pomůcky.

Rodiče nyní pro dvojčátka shánějí finanční pomoc na pořízení invalidních vozíků, na které mají podle pojišťovny nárok až za dva roky! Více o dvojčátkách a celé akci se dozvíte zde.