Na Sněžku se půjde 28. května 2016

Sněžka_2016

Nadační fond KlaPeto získal povolení od Správy Krkonošského národního parku na uspořádání již čtvrtého ročníku ročník charitativního výstupu na Sněžku. Akce se uskuteční jako tradičně poslední květnovou sobotu – 28. 5. 2016 od 9.00 v Peci pod Sněžkou a bude opět spojena s dětským dnem. Pokud máte nějaký tip na dítě, které potřebuje pomoc, pište NF KlaPeto na e-mail klapeto@info.eu

Autorem projektu je handicapovaný sportovec, mistr České republiky v hodu diskem a oštěpem, Jaroslav Petrouš. Sám Petrouš je po amputaci levé nohy nad kolenem a Sněžku poprvé zdolal necelý rok po ztrátě končetiny. Za tři dosavadní ročníky benefice vynesla bezmála jeden a půl milionu korun a pomohla mnoha rodinám s handicapovanými dětmi.

„V rámci nových pravidel se podstatně snižuje počet akcí v chráněné krajinné oblasti. O to více si vážíme, že jsme dostali výjimku a můžeme opět výstup uspořádat,“ říká Petrouš. „Letos akce vynesla 700 tisíc korun, které jsme rozdělili mezi deset rodin s těžce zdravotně postiženými dětmi. Věřím, že příští rok pomůžeme ještě více dětem,“ dodává paralympionik. V roce 2015 se benefice zúčastnilo na 1500 lidí. Nadační fond KlaPeto je založen na práci dobrovolníků a veškeré finanční prostředky jsou rozděleny potřebným.

„Loňská benefice našemu Péťovi moc pomohla a to nejen finančně, ale především psychicky. Péťa neuměl a ani nechtěl chodit na protéze, to ho naučili na škole chůze v pražských Malvazinkách, ale nakopl ho i příběh Jaroslava. Je to jeho velký vzor a letos, tedy rok od chvíle, kdy začal chodit na protéze, sám zdolal Sněžku. Tato pomoc pro nás moc znamená,“ říká Vlasta Janušová. V roce 2014 se akce na Sněžku konala pro jejího syna Petra, který přišel o nohu nad kolenem kvůli rakovině. „Podobně jako Jaroslav šlape krok za krokem na nejvyšší českou horu, tak i díky němu jde naše dcera za svým cílem. Každý krok na Sněžku někomu pomáhá, moc si toho vážíme,“ říká Jan Varga, tatínek Terezky, která díky benefici byla již podruhé na rehabilitacích v Adeli Medical Center v Piešťanech. Tereza je po nádoru na mozku částečně nepohyblivá a speciální cvičení jí pomáhá na zpevnění svalů, kloubů a ramen.

„Poslední tváří akce byl malý Vojtíšek Měska, kterému tři dny po narození museli amputovat obě nožičky nad kolenem. I v roce 2016 chceme vybrat dítě po amputaci, které potřebuje pomoc solidárních lidí, ať už na školu chůze s protézou, kompenzační a rehabilitační pomůcky nebo jiné věci, jež si jeho rodina nemůže dovolit. Pomozte nám najít „hrdinku nebo hrdinu“, pro které půjdeme společně zdolat nejvyšší horu Česka a překonat bariéry, které tomuto dítěti postavil osud do cesty!,“ vyzývá spoluzakladatelka nadačního fondu Kateřina Klasnová. Pokud máte nějaký tip na dítě, které potřebuje pomoc, pište NF KlaPeto na e-mail klapeto@info.eu

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pomáhejte s námi

Sháníme peníze na vozíčky pro dvojčátka Amálku a Natálku Provazníkovi s dětskou mozkovou obrnou. Dětská mozková obrna znamená pro dítě celoživotní dřinu v podobě cvičení. A pro rodiče nikdy nekončící stres se sháněním finančních prostředků na rehabilitace, léky a kompenzační a zdravotnické pomůcky.

Rodiče nyní pro dvojčátka shánějí finanční pomoc na pořízení invalidních vozíků, na které mají podle pojišťovny nárok až za dva roky! Více o dvojčátkách a celé akci se dozvíte zde.

Podpořte Amálku a Natálku nákupem na e-shopu

Sháníme peníze na vozíčky pro dvojčátka Amálku a Natálku Provazníkovi s dětskou mozkovou obrnou. Dětská mozková obrna znamená pro dítě celoživotní dřinu v podobě cvičení. A pro rodiče nikdy nekončící stres se sháněním finančních prostředků na rehabilitace, léky a kompenzační a zdravotnické pomůcky.

Rodiče nyní pro dvojčátka shánějí finanční pomoc na pořízení invalidních vozíků, na které mají podle pojišťovny nárok až za dva roky! Více o dvojčátkách a celé akci se dozvíte zde.