Benefiční utkání Strahovské fotbalové ligy pro Vencu

Dne 15. května 2023 se v rámci finálového večera Strahovské fotbalové ligy uskutečnilo benefiční utkání mezi týmy Kriplovi hoši a Jaderný odpad. Jedná se o dva nejvíce divácky atraktivní soupeře, kteří svou rivalitou překračující hranice samotné ligy. Na tomto utkání se vždy objeví velké množství diváků a nikdy není předem jasné, který tým ukořistí výhru na svou stranu. Tentokrát to byli Kriplovi hoši, kteří zvítězili 7:1.

Utkání se konalo po odehrání všech duelů o umístění a vyhlášení všech lig Strahovské fotbalové ligy, zároveň tak symbolicky ukončilo již 56. ročník této soutěže. Akce byla pojata tak, aby se co nejvíce příchozích diváků pobavilo a vybrala se částka pro Nadační fond KlaPeto, konkrétně pro Vaška Mikolina na jeho sportovní protézu.

„Při schůzi vedení SFL jsme přemýšleli nad tím, jak finálový večer pozvednout na úroveň, která tu ještě nebyla. Napadla nás myšlenka uspořádat benefiční utkání a podpořit tak nějakou dobrou věc, abychom ukázali, že i někdy nesmyslné běhání po hřišti za míčem má smysl. Kontaktoval jsem oba týmy a řešili jsme, komu bychom mohli pomoct. Jelikož za tým Kriplovi hoši pravidelně nastupuje hráč Jakub Veselý, hrající s protézou dolní končetiny, dal nám kontakt na nadační fond KlaPeto, který pomáhá dětem s návratem do běžného života. Byla to pro nás tedy jasná volba a celý měsíc jsme pracovali na organizaci a propagaci této akce. I přestože to nebylo úplně jednoduché, myslím, že výsledek stojí za to,“ uvedl Jan Holík, hlavní organizátor Strahovské fotbalové ligy.

Na utkání dorazili fanoušci, hráči ostatních týmů i náhodní kolemjdoucí, kteří přes QR kódy na plakátech přispívali na transparentní účet KlaPeto. Celková vybraná částka se vyšplhala na 22 823,02 Kč.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pomáhejte s námi

Sháníme peníze na sportovní protézu pro Vendu Mikolina. Venda se narodil, navzdory všem lékařským vyšetřením, která nenaznačila jediný problém, s vrozenou vývojovou vadou mj. levé dolní končetiny. Od kolene dolu byla deformovaná, nevyvinutá, pro normální život nepoužitelná. Pro rodiče nebylo snadné rozhodnout se pro amputaci, ale odstraněním nefunkční končetiny umožnili Vaškovi žít plnhodnotný život. Venda je velký sportovec. Má rád jízdu na kole, florbal, míčové hry – hlavně fotbal. Za chrudimský plavecký klub jezdí nejen na závody paraplavání, ale i na závody, kde soupeří se zdravými dětmi. Za pomoci protézy se věnuje také sjezdovému lyžování.

Chceme pro Vendu vybrat 200 tisíc korun na sportovní protézu, kterou neproplácí pojišťovna. Více o Vendovi a celé akci se dozvíte zde.

Podpořte Vendu a další děti nákupem na e-shopu

Sháníme peníze na sportovní protézu pro Vendu Mikolina. Venda se narodil s vrozenou vývojovou vadou levé dolní končetiny. Od kolene dolů byla deformovaná a nevyvinutá. Pro rodiče nebylo snadné rozhodnout se pro amputaci, ale odstranění nefunkční končetiny Vaškovi umožnilo žít plnohodnotný život. Venda je velký sportovec. Má rád jízdu na kole, florbal, míčové hry, zejména hlavně fotbal. Za chrudimský plavecký klub jezdí nejen na závody paraplavání, ale i na závody, kde soupeří se zdravými dětmi. Za pomoci protézy se věnuje sjezdovému lyžování.

Chceme pro Vendu vybrat peníze na sportovní protézu, kterou neproplácí pojišťovna a sehnat peníze pro další handicapované děti. Více o Vendovi a celé akci se dozvíte zde.