Už brzy rozdáme peníze dětem

Akce Na Sněžku pro Pavlínku pomůže dvaceti handicapovaným dětem!

Už v sobotu 21. října budou předány symbolické šeky rodinám s handicapovanými dětmi, kterým pomůže výtěžek z květnové akce Nadačního fondu KlaPeto „Na Sněžku pro Pavlínku“. Poslední květnovou sobotu se totiž konal již pátý ročník tohoto charitativního výstupu. Díky obrovské solidaritě především drobných dárců se NF KlaPeto podařilo nashromáždit rekordní částku – 1 200 000 korun. Peníze tak pomohou celkem dvaceti rodinám.

 17159328_1372543952797130_2164534516732622062_o„Pátý ročník naší charitativní akce byl zatím nejúspěšnější ze všech a máme obrovskou radost, že můžeme tolika dětem přispět na rehabilitační pobyty a kompenzační pomůcky, které nehradí pojišťovny,“ říkají zakladatelé NF KlaPeto Kateřina Klasnová a Jaroslav Petrouš. Výstupu na Sněžku se 27. května zúčastnilo na dva tisíce lidí a na transparentním účtu NF se sešlo okolo 1 200 000 korun. Letošní ročník se konal pro dvouletou Pavlínku Josiekovou, která prodělala onemocnění zákeřným meningokokem. Pavlínce musela být amputována nožička a nemoc zasáhla také zrak a mozek, ale holčička jako zázrakem přežila a navzdory prognózám lékařů statečně bojuje dál. Rodiče holčičky získali automobil, který potřebovali kvůli Pavlínčiným cestám za lékaři.

Dalším devatenácti dětem přispěje NF KlaPeto na rehabilitace a kompenzační pomůcky, které nejsou plně hrazeny ze zdravotního pojištění. „Sešly se nám žádosti od rodin s dětmi s autismem, po onkologickém onemocnění, s vrozenou vadou končetin, po amputaci, s rozštěpem páteře či s vzácnou genetickou mutací. Drtivá většina žádostí ale byla pro děti s dětskou mozkovou obrnou,“ upřesňuje Klasnová. Všechny děti dostanou od Nadačního fondu KlaPeto příspěvek 50 tisíc korun. „Přes 40 tisíc navíc dostane Lilienka Klimková, pro kterou se šlo na Sněžku minulý rok. Děvčátko, jež se narodilo bez obou ručiček v ramenou, v létě pokousal pes a skončilo se středně těžkými zraněními v nemocnici. Díky zveřejnění příběhu v deníku Blesk, který je mediálním partnerem NF, se podařilo získat tuto částku speciálně pro naši malou velkou bojovnici,“ dodává Klasnová.

Zanetka

Tradici výstupu na Sněžku založil handicapovaný atlet, Jaroslav Petrouš, když v roce 2013, necelé dva roky po vysoké nadkolenní amputaci, vyšel poprvé Sněžku pro stejně zdravotně postiženou Simonku. Od té doby se akce účastní stále více lidí, jak zdravých, tak handicapovaných.

Nadační fond KlaPeto rozdá symbolické šeky rodinám s těžce zdravotně postiženými dětmi na slavnostním večeru v sobotu 21. října. Loď Bohemia Rhapsody, Dvořákovo nábřeží, od 17.00.

IMG_3022

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pomáhejte s námi

Sháníme peníze na sportovní protézu pro Vendu Mikolina. Venda se narodil, navzdory všem lékařským vyšetřením, která nenaznačila jediný problém, s vrozenou vývojovou vadou mj. levé dolní končetiny. Od kolene dolu byla deformovaná, nevyvinutá, pro normální život nepoužitelná. Pro rodiče nebylo snadné rozhodnout se pro amputaci, ale odstraněním nefunkční končetiny umožnili Vaškovi žít plnhodnotný život. Venda je velký sportovec. Má rád jízdu na kole, florbal, míčové hry – hlavně fotbal. Za chrudimský plavecký klub jezdí nejen na závody paraplavání, ale i na závody, kde soupeří se zdravými dětmi. Za pomoci protézy se věnuje také sjezdovému lyžování.

Chceme pro Vendu vybrat 200 tisíc korun na sportovní protézu, kterou neproplácí pojišťovna. Více o Vendovi a celé akci se dozvíte zde.

Podpořte Vendu a další děti nákupem na e-shopu

Sháníme peníze na sportovní protézu pro Vendu Mikolina. Venda se narodil s vrozenou vývojovou vadou levé dolní končetiny. Od kolene dolů byla deformovaná a nevyvinutá. Pro rodiče nebylo snadné rozhodnout se pro amputaci, ale odstranění nefunkční končetiny Vaškovi umožnilo žít plnohodnotný život. Venda je velký sportovec. Má rád jízdu na kole, florbal, míčové hry, zejména hlavně fotbal. Za chrudimský plavecký klub jezdí nejen na závody paraplavání, ale i na závody, kde soupeří se zdravými dětmi. Za pomoci protézy se věnuje sjezdovému lyžování.

Chceme pro Vendu vybrat peníze na sportovní protézu, kterou neproplácí pojišťovna a sehnat peníze pro další handicapované děti. Více o Vendovi a celé akci se dozvíte zde.