A je to tady! Na Sněžku pro Evču!

foto: David Malík/Blesk

Sedmý ročník charitativního výstupu na nejvyšší českou horu se bude konat pro šestnáctiletou Evču Mrázkovou z Prahy, která prodělala onemocnění zlatým stafylokokem. Zákeřná bakterie zaútočila, když byla Evička před rokem na jarňákách na horách v Rakousku. Přímo ze sjezdovky jí odvezli do nemocnice… Jako zázrakem přežila, ale přišla o obě nohy pod kolenem. Evička je obrovská bojovnice, která touží žít stejným životem jako dřív. Už dnes tančí, ale chce opět i sportovat a postavit se na lyže. A k tomu potřebuje sportovní protézy…

Na nejvyšší českou horu chce Evča vyjít spolu s námi – ne sama pro sebe, ale pro ostatní těžce zdravotně postižené děti. To je obrovská výzva a těšíme se, že se k nám poslední květnovou sobotu 25. května přidáte! Výstup se uskuteční od cca 9.00 – sraz je opět na centrálním parkovišti v Peci pod Sněžkou. Podrobný program zveřejníme.

Evču a ostatní těžce zdravotně postižené děti můžete podpořit koupí benefičního trička s originálním logem projektu, které nám letos vytvořil známý výtvarník Jiří Slíva. Trika nám jako vždy dodal partner projektu, společnost Adler Czech. Novinkou je, že tričko je z funkčního materiálu. Objednávat ho můžete za 300 Kč na našem e-shopu www.klapeto.eu

Příběh Evči jejíma očima:

Ahoj, jmenuji se Evča Mrázková. Je mi šestnáct a právě studuji druhý ročník čtyřletého pražského
gymnázia. Loni o jarních prázdninách jsem jela s rodinou na lyže. Na sjezdovku jsem se ale
ani nedostala. Zkolabovala jsem, a tak má první cesta vedla sanitkou rovnou do nemocnice.
Lékaři mi tam diagnostikovali septický šok způsobený zlatým stafylokokem, amputovali mi
obě nohy pod koleny a zachránili mi tím život, infekce by se jinak rozšířila dál. O sněhu jsem
si jen mohla nechat zdát. Když jsem byla stabilizovaná, převezli mne do FN Motol. Tam jsem
se začala probírat a vzpamatovávat. V Motole to už chvíli vypadalo, že je vše na správné
cestě, ale měla jsem krvácení do mozku. Kvůli komplikované léčbě a zdlouhavému hojení
jsem se domů podívala až v červnu. Nyní už mám všechno za sebou, dostala jsem své první
protézy, a tak se učím chodit. První krůčky bolely, ale radost z nich všechno přebila.
Protože bych ráda pokračovala v lyžování, tancování i v aktivním životě, v takovém, jaký
jsem předtím měla, budu potřebovat speciální protézy, a tak vás prosím, pojďte se mnou na
Sněžku 🙂

3 komentáře

  1. Dobry den, mame v planu vzit s sebou ny vyslap i pejska,ale tricko asi na sobe nesnese. Neuvazujete treba prodavat take napr. satky na krk pro psy? Ja bych ho tomu nasemu urcite koupila.

    1. Dobrý den, omlouváme se za pozdější reakci. Benefiční šátky máme v plánu, jen na ně musíme sehnat peníze 🙂 Každá koruna z vámi zakoupeného produktu už pak jde na handicapované děti, jediné režijní výdaje máme právě na výrobu a potisk benefičních triček a dalších předmětů. Předpokládám, že v sobotu 25. května v Peci šátky seženete 😉
      Kateřina Klasnová

      1. Šátky se povedly a celá akce byla jedním slovem úúúúúžasná ?? Díky za lidi jako jste vy v KlaPetu??

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pomáhejte s námi

Sháníme peníze na sportovní protézu pro Vendu Mikolina. Venda se narodil, navzdory všem lékařským vyšetřením, která nenaznačila jediný problém, s vrozenou vývojovou vadou mj. levé dolní končetiny. Od kolene dolu byla deformovaná, nevyvinutá, pro normální život nepoužitelná. Pro rodiče nebylo snadné rozhodnout se pro amputaci, ale odstraněním nefunkční končetiny umožnili Vaškovi žít plnhodnotný život. Venda je velký sportovec. Má rád jízdu na kole, florbal, míčové hry – hlavně fotbal. Za chrudimský plavecký klub jezdí nejen na závody paraplavání, ale i na závody, kde soupeří se zdravými dětmi. Za pomoci protézy se věnuje také sjezdovému lyžování.

Chceme pro Vendu vybrat 200 tisíc korun na sportovní protézu, kterou neproplácí pojišťovna. Více o Vendovi a celé akci se dozvíte zde.

Podpořte Vendu a další děti nákupem na e-shopu

Sháníme peníze na sportovní protézu pro Vendu Mikolina. Venda se narodil s vrozenou vývojovou vadou levé dolní končetiny. Od kolene dolů byla deformovaná a nevyvinutá. Pro rodiče nebylo snadné rozhodnout se pro amputaci, ale odstranění nefunkční končetiny Vaškovi umožnilo žít plnohodnotný život. Venda je velký sportovec. Má rád jízdu na kole, florbal, míčové hry, zejména hlavně fotbal. Za chrudimský plavecký klub jezdí nejen na závody paraplavání, ale i na závody, kde soupeří se zdravými dětmi. Za pomoci protézy se věnuje sjezdovému lyžování.

Chceme pro Vendu vybrat peníze na sportovní protézu, kterou neproplácí pojišťovna a sehnat peníze pro další handicapované děti. Více o Vendovi a celé akci se dozvíte zde.