Na Sněžku pro Vencu 2023

Letos Na Sněžku pro Vencu

V sobotu 27. května se uskuteční již 11. ročník charitativního výstupu na Sněžku. Letos se na nejvyšší českou horu půjde pro jedenáctiletého Vaška Mikolina z Chrudimi. Venda má vysokou nadkolenní amputaci a jeho rodina shání peníze na sportovní protézu.

Venda Mikolin se navzdory všem lékařským vyšetřením, která nenaznačila jediný problém, narodil s vrozenou vývojovou vadou levé nohy. Od kolene dolu byla deformovaná, nevyvinutá, pro normální život nepoužitelná. Pro rodiče nebylo snadné rozhodnout se pro amputaci, ale odstraněním nefunkční končetiny umožnili Vaškovi žít plnohodnotný život. Operace proběhla, když bylo Vaškovi rok a půl a Venda je díky tomu dnes velký sportovec. Má rád jízdu na kole v terénu se skoky, florbal, míčové hry – hlavně fotbal. Za chrudimský plavecký klub jezdí nejen na závody paraplavání, ale i na závody, kde soupeří se zdravými dětmi. Za pomoci protézy se věnuje také sjezdovému lyžování. Chceme pro Vendu vybrat peníze na sportovní protézuZ té staré už vyrostl a rodina si nemůže dovolit novou, protože ji neproplácí pojišťovna,“ říkají zakladatelé Nadačního fondu KlaPero Kateřina Klasnová a Jaroslav Petrouš. Vybrané peníze poslouží jako vždy i dalším handicapovaným dětem. Loňská benefice Na Sněžku pro Tomáška pomohla celkem 49 dětem. Přispívat lze přes transparentní sbírkový účet NF KlaPeto: 2001375049/2010 nebo nákupem benefičního trika s logem akce na webu www.klapeto.eu. Trika budou k sehnání také na stánku KlaPeto v den akce. Kdo na sobě bude mít v den výstupu benefiční tričko, bude mít cestu lanovkou směrem dolů zdarma. Nahoru je cesta zdarma pro všechny handicapované,“ dodává Klasnová s Petroušem.

Akce Na Sněžku pro Vencu se uskuteční v sobotu 27. května v Peci pod Sněžkou, kde z centrálního parkoviště v 9:00 odstartuje hromadný výstup na Sněžku. V 10:00 u Kapličky v Obřím dole otevře amputářům a ostatním účastníkům výstupu cestu na Sněžku sám Krakonoš. Akce je spojena s hudební festivalem HandicaFest, kde od 13:30 vystoupí kapela Koneckonců a od 16:00 Petr Kotvald a skupina Trik. V 15:00 proběhne slavnostní vyhlášení. Akci bude moderovat Saša Rašilov.

Tradici charitativního výstupu na Sněžku založil před jedenácti lety handicapovaný atlet – mistr České republiky v hodu diskem a oštěpem Jaroslav Petrouš. V roce 2011 Jaroslav Petrouš kvůli nesnesitelným bolestem podstoupil dobrovolnou amputaci levé nohy. Jaroslav se díky tomu „vrátil mezi zdravé“ a rozhodl se, že bude pomáhat ostatním. Konkrétně těžce zdravotně postiženým dětem. Z kamarádského hecu – vyjít necelé dva roky po nadkolenní amputaci na nejvyšší českou horu pro malou Simonku – se stala tradiční charitativní akce, která ročně přitáhne tisíce lidí. Zdravých i handicapovaných.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pomáhejte s námi

Sháníme peníze na sportovní protézu pro Vendu Mikolina. Venda se narodil, navzdory všem lékařským vyšetřením, která nenaznačila jediný problém, s vrozenou vývojovou vadou mj. levé dolní končetiny. Od kolene dolu byla deformovaná, nevyvinutá, pro normální život nepoužitelná. Pro rodiče nebylo snadné rozhodnout se pro amputaci, ale odstraněním nefunkční končetiny umožnili Vaškovi žít plnhodnotný život. Venda je velký sportovec. Má rád jízdu na kole, florbal, míčové hry – hlavně fotbal. Za chrudimský plavecký klub jezdí nejen na závody paraplavání, ale i na závody, kde soupeří se zdravými dětmi. Za pomoci protézy se věnuje také sjezdovému lyžování.

Chceme pro Vendu vybrat 200 tisíc korun na sportovní protézu, kterou neproplácí pojišťovna. Více o Vendovi a celé akci se dozvíte zde.

Podpořte Vendu a další děti nákupem na e-shopu

Sháníme peníze na sportovní protézu pro Vendu Mikolina. Venda se narodil s vrozenou vývojovou vadou levé dolní končetiny. Od kolene dolů byla deformovaná a nevyvinutá. Pro rodiče nebylo snadné rozhodnout se pro amputaci, ale odstranění nefunkční končetiny Vaškovi umožnilo žít plnohodnotný život. Venda je velký sportovec. Má rád jízdu na kole, florbal, míčové hry, zejména hlavně fotbal. Za chrudimský plavecký klub jezdí nejen na závody paraplavání, ale i na závody, kde soupeří se zdravými dětmi. Za pomoci protézy se věnuje sjezdovému lyžování.

Chceme pro Vendu vybrat peníze na sportovní protézu, kterou neproplácí pojišťovna a sehnat peníze pro další handicapované děti. Více o Vendovi a celé akci se dozvíte zde.