Letošní šestý ročník charitativního výstupu na Sněžku se uskuteční společně s prvním ročníkem hudebního festivalu s názvem HandicapFest a to poslední květnovou sobotu – 26. května 2018 od 9.00 v Peci pod Sněžkou. Návštěvníci se mohou těšit na Janka Ledeckého, kapelu The Tap Tap, Koneckonců, Tampelband nebo Sabrage.

Akce opět začne charitativním výstupem na Sněžku, který odstartuje v devět hodin z centrálního parkoviště. V deset hodin otevře bránu na Sněžku sám Krakonoš, a to od Kapličky v Obřím dole. Tam se k účastníkům výstupu připojí nejen autor projektu, handicapovaný atlet Jaroslav Petrouš, ale i další lidé s handicapem. Slavnostní vyhlášení se uskuteční  v 15.00.

Kapely budou hrát od 12.00 až do devíti do večera a benefiční akci budou moderovat Muž roku Martin Zach a herec Saša Rašilov.

Tentokrát se jde na Sněžku pro rok a půl starého Matýska Sivaka, který ve dvou měsících onemocněl dodnes nejasným zánětlivým onemocněním. Navzdory prognózám chlapeček přežil, ale nemoc a léčba si vyžádala krutou daň. Lékaři Matýskovi amputovali ruku a nohu a patrně je zasažen i zrak a sluch. Rodiče potřebují finanční prostředky na kompenzační pomůcky a rehabilitace (více ZDE).