NA SNĚŽKU PRO EVČU 2019

Sedmý ročník charitativního výstupu na Sněžku se bude konat pro šestnáctiletou Evču Mrázkovou z Prahy, která před rokem prodělala onemocnění zlatým stafylokokem. Jako zázrakem přežila, ale přišla o obě nohy pod kolenem. Peníze Evičce pomohou, aby mohla opět sportovat – příspěvky jí poslouží na pořízení sportovních protéz. A jako vždy sbírka pomůže i dalším těžce zdravotně postiženým dětem.

TRANSPARENTNÍ SBÍRKOVÝ ÚČET NADAČNÍHO FONDU KLAPETO:

2001375049/2010 (Fio)

Nejvíce dáš tomu, komu dáš naději (O. F. Babler)

Děkujeme předem za Vaše příspěvky!

Nadační fond KlaPeto nevyužívá získané finanční prostředky na mzdy ani honoráře. Všechny vybrané peníze jdou do poslední koruny na pomoc dětem. 

Pokud chcete uplatnit dar (od tisíce korun výše) jako odečet od základu daně, prosím kontaktujte nás na katerina.klasnova@klapeto.eu

Pokud chcete přispět handicapovaným dětem jako náš partner nebo dárce na základě předem uzavřené smlouvy o spolupráci a propagaci nebo dárcovské smlouvy, prosím kontaktujte nás na katerina.klasnova@klapeto.eu nebo tel. 724 815 124. Váš dar bude připsán na náš druhý transparentní účet číslo 2200692979/2010 (Fio). 

KOMU JSTE UŽ POMOHLI:

NA SNĚŽKU PRO MATÝSKA 2018

PŘÍBĚH MATÝSKA:

Šestý ročník charitativního výstupu na Sněžku se konal pro rok a půl starého Matyase Sivaka z Bezdružic, který ve dvou měsících prodělal dodnes nejasné zánětlivé horečnaté onemocnění. Chlapečkovi musela být amputována levá nožička nad kolenem a pravá ručička. Matýsek má poškozený i mozek a je podezření, že může být hluchý a slepý. Svůj život si vybojoval, i když mu lékaři nedávali téměř žádné šance na přežití.

NA CO SE PENÍZE POUŽILY:

Rodina Matýska peníze využila vybudování bezbariérové koupelny, zakoupení automobilu a zdravotní pomůcky.

Celá benefice vynesla více než 1, 2 milionu korun, které jsme kromě Matýska nadělili dalším 21 zdravotně postiženým dětem.

NA SNĚŽKU PRO PAVLÍNKU 2017

PŘÍBĚH PAVLÍNKY:

Pátý ročník charitativního výstupu na Sněžku se konal pro dvouletou Pavlínku Josiekovou z Karviné, která prodělala zákeřné onemocnění meningokokem. Přežila, ale musela jí být amputována nožička a nemoc zasáhla i zrak a mozek.

NA CO SE PENÍZE POUŽILY:

Peníze posloužily Pavlínce na zakoupení automobilu na cesty za lékaři a k protetikovi.

Celá benefice vynesla více než 1, 2 milionu korun, které jsme kromě Pavlínce nadělili dalším 19 zdravotně postiženým dětem.

NA SNĚŽKU PRO LILIENKU 2016

Snezka2016_web

PŘÍBĚH LILIENKY:

Čtvrtý ročník charitativního výstupu na Sněžku se konal pro 16 měsíční Lilienku Klimkovou z Brna, která se narodila bez obou ručiček v ramenou. Rodiče o jejím handicapu před porodem nevěděli. VÍCE ZDE

NA CO SE PENÍZE POUŽILY?

Penízky posloužily Lilience na rehabilitace a speciální pomůcky.

Celá benefice vynesla 863 tisíc korun, které jsme kromě Lilience nadělili dalším 14 zdravotně postiženým dětem.

WIFI dopravní nehoda

WIFI dopravní nehoda

Snezka_ee.JPG

Snezka_bb.JPG

 

NA SNĚŽKU PRO VOJTÍŠKA 2015

Sněžka_LAST_web

VOJTÍŠKŮV PŘÍBĚH:

Třetí ročník charitativního výstupu na Sněžku se konal pro půlročního Vojtíška Měsku z Prahy, kterému musely být třetí den po porodu z důvodu ucpání obou tepen v lýtkách a následnému odumření tkáně amputovány obě nožičky – pravá v kolínku a levá ve třech čtvrtinách stehna. K tomuto poškození došlo kvůli složitému vývoji plodů už v děloze – Vojtíšek je z jednovaječných dvojčat, má ještě zdravého bratra Štěpánka.  VÍCE ZDE

NA CO SE PENÍZE POUŽILY?

Nadační fond KlaPeto se rozhodl uspořádat sbírku a charitativní akci Výstup na Sněžku s cílem přispět mladé rodině na zakoupení potřebného automobilu pro cesty do nemocnice, na rehabilitace a k protetikovi. Pětičlenná rodina auto neměla a nárok na příspěvek od státu získá, až budou Vojtíškovi tři roky. Díky Vaší pomoci jsme mohli předat rodině Měskových 250 tisíc korun, které posloužily na koupi  vozu Opel Combi Tour za zvýhodněnou cenu naším partnerem Opel Handycars. Vojtíšek část peněz využívá také na rehabilitace a kompenzační pomůcky. Dnes se již učí chodit na obou protézách.

Celá benefice vynesla 700 tisíc korun, které jsme kromě Vojtíškovi nadělili dalším devíti těžce zdravotně postiženým dětem.

 

Snezka2

SEK_2

Tomino_orez

Foto_akce1

Foto_akce2

Foto_akce4