NA SNĚŽKU PRO MATÝSKA 2018

Šestý ročník charitativního výstupu na Sněžku se konal pro rok a půl starého Matyase Sivaka z Bezdružic, který ve dvou měsících prodělal dodnes nejasné zánětlivé horečnaté onemocnění. Chlapečkovi musela být amputována levá nožička nad kolenem a pravá ručička. Matýsek má poškozený i mozek a je podezření, že může být hluchý a slepý. Svůj život si vybojoval, i když mu lékaři nedávali téměř žádné šance na přežití. Pomozte mu bojovat dál – rodina potřebuje finance především na kompenzační pomůcky a rehabilitace, které nehradí plně pojišťovna.

Transparentní účet Nadačního fondu KlaPeto (pozor nové číslo):

2001375049/2010 (Fio)

Nejvíce dáš tomu, komu dáš naději (O. F. Babler)

Děkujeme předem za Vaše příspěvky!

Nadační fond KlaPeto nevyužívá získané finanční prostředky na mzdy ani honoráře. Všechny vybrané peníze jdou do poslední koruny na pomoc dětem. 

Pokud chcete uplatnit dar (od tisíce korun výše) jako odečet od základu daně, prosím kontaktujte nás na info@klapeto.eu

NA SNĚŽKU PRO PAVLÍNKU 2017

PŘÍBĚH PAVLÍNKY:

Pátý ročník charitativního výstupu na Sněžku se konal pro dvouletou Pavlínku Josiekovou z Karviné, která prodělala zákeřné onemocnění meningokokem. Přežila, ale musela jí být amputována nožička a nemoc zasáhla i zrak a mozek. VÍCE ZDE

NA CO SE PENÍZE POUŽILY:

Peníze posloužily Pavlínce na zakoupení automobilu na cesty za lékaři a k protetikovi.

Celá benefice vynesla více než 1, 2 milionu korun, které jsme kromě Pavlínce nadělili dalším 19 zdravotně postiženým dětem.

NA SNĚŽKU PRO LILIENKU 2016

Snezka2016_web

PŘÍBĚH LILIENKY:

Čtvrtý ročník charitativního výstupu na Sněžku se konal pro 16 měsíční Lilienku Klimkovou z Brna, která se narodila bez obou ručiček v ramenou. Rodiče o jejím handicapu před porodem nevěděli. VÍCE ZDE

NA CO SE PENÍZE POUŽILY?

Penízky posloužily Lilience na rehabilitace a speciální pomůcky.

Celá benefice vynesla 863 tisíc korun, které jsme kromě Lilience nadělili dalším 14 zdravotně postiženým dětem.

WIFI dopravní nehoda

WIFI dopravní nehoda

Snezka_ee.JPG

Snezka_bb.JPG

 

NA SNĚŽKU PRO VOJTÍŠKA 2015

Sněžka_LAST_web

VOJTÍŠKŮV PŘÍBĚH:

Třetí ročník charitativního výstupu na Sněžku se konal pro půlročního Vojtíška Měsku z Prahy, kterému musely být třetí den po porodu z důvodu ucpání obou tepen v lýtkách a následnému odumření tkáně amputovány obě nožičky – pravá v kolínku a levá ve třech čtvrtinách stehna. K tomuto poškození došlo kvůli složitému vývoji plodů už v děloze – Vojtíšek je z jednovaječných dvojčat, má ještě zdravého bratra Štěpánka.  VÍCE ZDE

NA CO SE PENÍZE POUŽILY?

Nadační fond KlaPeto se rozhodl uspořádat sbírku a charitativní akci Výstup na Sněžku s cílem přispět mladé rodině na zakoupení potřebného automobilu pro cesty do nemocnice, na rehabilitace a k protetikovi. Pětičlenná rodina auto neměla a nárok na příspěvek od státu získá, až budou Vojtíškovi tři roky. Díky Vaší pomoci jsme mohli předat rodině Měskových 250 tisíc korun, které posloužily na koupi  vozu Opel Combi Tour za zvýhodněnou cenu naším partnerem Opel Handycars. Vojtíšek část peněz využívá také na rehabilitace a kompenzační pomůcky. Dnes se již učí chodit na obou protézách.

Celá benefice vynesla 700 tisíc korun, které jsme kromě Vojtíškovi nadělili dalším devíti těžce zdravotně postiženým dětem.

 

Snezka2

SEK_2

Tomino_orez

Foto_akce1

Foto_akce2

Foto_akce4