23.4.2015
Kategorie: Aktuality, Tiskové zprávy

Podpořte Vojtíška koupí trička s unikátním logem

23.4.2015
Kategorie: Aktuality, Tiskové zprávy

Právě dnes slaví Vojtíšek Měska své první jmeniny v životě. Pro několikaměsíční miminko, kterému musely být hned po porodu amputovány obě nožičky, připravil Nadační fond KlaPeto charitativní Výstup na Sněžku – handicapovaný sportovec a reprezentant ČR v atletice Jaroslav Petrouš, sám po nadkolenní amputaci levé nohy, zdolá náš nejvyšší vrchol, aby usnadnil Vojtíškovi a jeho rodičům vstup do života. Finanční sbírku lze ode dneška podpořit nákupem trička za 200 Kč s jedinečným logem akce „Na Sněžku pro Vojtíška“.

Na webových stránkách nadačního fondu si ode dneška v e-shopu může každý, kdo chce přispět na dobrou věc, koupit triko s logem Na Sněžku pro Vojtíška. „Minimální cena trička je dvě stě korun, zaplatit za něj formou daru lze ale jakoukoli částku od dvou set korun výše,“ říká Jaroslav Petrouš, iniciátor a hlavní postava charitativních výstupů na naši nejvyšší horu. „Obrázek vytvořila kreslířka Irena Králíková, která nám dělala již logo našeho fondu. Trika, která jsou vyrobena v limitované sérii tisíc kusů, si mohou zájemci pořídit prostřednictvím našeho webu, popřípadě přímo v Peci pod Sněžkou v den konání charitativní akce,“ upřesňuje Kateřina Klasnová, spoluzakladatelka NF KlaPeto.

orez_triko

Na transparentní účet Nadačního fondu KlaPeto však přibývají peníze už od ledna. Tehdy byl smutný osud miminka, které přišlo o obě nohy jen tři dny po narození, poprvé zveřejněn. „Už nyní víme, že se podaří nejen přispět rodině Měskových na potřebný automobil, bez nějž nezvládá objíždět s Vojtíškem všechny potřebné lékaře a protetiky, ale že budeme moci dát finanční prostředky i několika dalším handicapovaným dětem na rehabilitační pobyty a kompenzační pomůcky,“ dodává Klasnová.

Na Sněžku pro Vojtíška vyrazí stovky lidí v sobotu 30. května. Benefice je spojená s dětským dnem a bude oficiálně zahájena v 8.30 na centrálním parkovišti v Peci pod Sněžkou. V rámci dětského dne proběhne řada doprovodných akcí, ve 14.00 zahraje Janek Ledecký. Slavnostní ukončení akce s překvapením je plánováno na 16.00.

„Srdečně vás zveme na skvělou akci, kterou si užijí všichni. Rodiny s dětmi na dětském dni, aktivní lidé výstupem nebo extrémním závodem „Běh do nebes pro Vojtíška“, handicapovaní se mohou nechat na vrchol Sněžky zadarmo vyvézt lanovkou. Lístky na lanovku budou zdarma pro všechny účastníku výstupu, kteří na sobě budou mít tričko projektu,“ říkají organizátoři akce Jaroslav Petrouš a Kateřina Klasnová.

KOUPIT TRIČKO ZA 200 KČ ZDE

4 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *